جامعه شهری

آئین بهره‌برداری از نخستین تصفیه‌خانه شهری نانواوزون

مجله خبری آبادی 118/اصفهان آئین بهره‌برداری از نخستین تصفیه‌خانه شهری نانواوزون کشور در اصفهان با هزینه ۵۰۰ میلیارد ریال، صبح امروز (چهارشنبه ۱۱بهمن‌ماه) در قالب بیست‌ و هفتمین ویژه‌برنامه «به احترام مردم اصفهان» با حضور مدیران شهری اصفهان برگزار شد.

مهدی بقایی، در این مراسم، اظهار کرد: گندزدایی در گذشته با کلر انجام می‌شد که به‌واسطه استفاده زیاد، هزینه‌های زیادی بر جای می‌گذاشت و خاک را دچار شوری می‌کرد و به همین خاطر اوزون جایگزین آن شد.

وی در آیین بهره‌برداری از نخستین تصفیه‌خانه شهری نانواوزون کشور در اصفهان در قالب بیست‌ و هفتمین ویژه‌برنامه «به احترام مردم اصفهان» اظهار کرد: حدود ۱۵ سال پیش تصفیه‌خانه تکمیلی در سپاهان‌شهر افتتاح شد که گندزدایی آن به شیوه اوزون است.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان با اشاره به اینکه گندزدایی در گذشته با کلر انجام می‌شد که به‌واسطه استفاده زیاد هزینه‌بر بود و خاک را دچار شوری می‌کرد که اوزون جایگزین آن شد، افزود: در دوران تحریم‌ها شرکت سازنده، صادرات دستگاه اوزون‌ساز را به کشور قطع کرد، اما در اصفهان با تلاش متخصصان این سیستم بومی‌سازی شد.

وی تصریح کرد: در قرارگاه آب نیز این اهتمام وجود داشت که تصفیه‌خانه شهری نانواوزون افتتاح شود اما، پیشنهاد شد که از اوزون به‌عنوان تصفیه‌کننده به جای گندزدا استفاده کنیم، البته تست اولیه به خوبی انجام گرفت و به‌صورت علمی بررسی شد.

بقایی با اشاره به اینکه خوشبختانه برنامه‌ها موفقیت آمیز بوده است، گفت: در زمستان که کمتر به پساب نیاز داریم می‌توانیم این پسابی که کمتر در خروجی تصفیه‌خانه قرار می‌گیرد را در مادی‌ها تزریق کنیم که آبخوان‌ها کیفیت بهتری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پساب ۵۰ لیتر برثانیه است اما تا قبل از تابستان آن را به ۲۰۰ لیتر برثانیه با خروجی نانو اوزون آماده می‌کنیم و تقریبا در تمام برنامه این است که خروجی آن‌ها قابلیت نانو اوزون باشد، تمام رینگ پسابی که فعالیت می‌کند با کیفیت و استاندارد باشد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023