گردشگری و سفر

آخرین وضعیت تنها شهر قرمز کرونایی در خراسان رضوی

مجله خبری آبادی 118/خراسان رضوی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کوهسرخ گفت: براساس آنچه اعلام شده در حال حاضر کوهسرخ به عنوان تنها شهرستان خراسان رضوی به دلیل افزایش تعداد مبتلایان در وضعیت قرمز قرار دارد.

عمید شمسایی در گفت و گو با مجله خبری آبادی 118 خاطرنشان کرد: در ایام نوروز ۹ مورد تست کرونا انجام شده که از این تعداد نتیجه تست ۶ نفر مثبت و سه مورد دیگر منفی بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵ نفر در بیمارستان بستری هستند، اظهار کرد: از یکم تا ۱۳ فروردین‌ماه امسال فقط ۱۰ مورد تزریق واکسن کرونا داشته‌ایم که بسیار کم است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کوهسرخ گفت: تاکنون ۸۴.۴۴ درصد از جامعه هدف دوز اول، ۷۷.۷۹ درصد دوز دوم و ۵۴.۵۳ درصد دوز سوم را تزریق کرده‌اند.

وی عنوان کرد: متاسفانه در کوهسرخ همانند سایر شهرستان‌ها رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خصوص زدن ماسک به شدت کاهش یافته است. امیدواریم با گرم شدن هوا استفاده از تهویه بیشتر شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کوهسرخ با بیان اینکه با راه‌اندازی زنجیره سرمای شهرستان هیچ گونه کمبود واکسنی در منطقه نداریم، گفت: از ابتدای امسال تزریق واکسن کرونا در شهرستان بسیار کاهش یافته به طوری که در روز حدود یک نفر مراجعه کننده بیشتر نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: گردشگرپذیر بودن منطقه کوهسرخ موجب شده که جمعیت شهرستان از ۲۸ هزار نفر به ۹۰ هزار نفر در روزهای تعطیل افزایش یابد، این افزایش جمعیت شناور موجب می‌شود که شهرستان کوهسرخ زودتر از سایر مناطق به قرمز و یا نارنجی تغییر رنگ دهد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کوهسرخ در همین خصوص به شهروندان توصیه نمود؛ رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خصوص زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، رعایت تهویه منازل و خودروهای شخصی و عمومی و همچنین تغذیه سالم را در دستور کار خود قرار دهند.

وی گفت: به مردم توصیه می‌شود برای کاهش و قطع انتقال چرخه این بیماری در جامعه، دستورهای بهداشتی را رعایت و در نخستین فرصت برای دریافت دوز یادآور واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون کووید۱۹ مراجعه کنند تا از ورود به موج جدید کرونا و پیامدهای آن جلوگیری شود.

شمسایی بیان کرد: متاسفانه عادی انگاری از سوی شهروندان و عدم رعایت دستور العمل‌های بهداشتی یکی از دلایل افزایش ابتلا به بیماری کرونا است و به اعتقاد ما کسانی که حتی یک دوز واکسن کرونا را نزده‌اند در وضعیت قرمز کوهسرخ مقصرند.

وی گفت: به عنوان کادر درمان از مردم استدعا داریم، هیچ‌گونه کوتاهی برای شروع واکسیناسیون یا تکمیل واکسیناسیون نداشته باشند؛ چراکه شما مسئولیت اجتماعی و فردی دارید، اگر واکسن نزنید این ویروس در جامعه چرخش خواهد داشت و عواقب و عوارض آن دامنگیر خود فرد و جامعه خواهد بود.

اکنون ۲۷ شهرستان خراسان رضوی در وضع زرد و ۶ شهرستان در وضع آبی قرار دارند و هیچ شهرستانی با وضع نارنجی در خراسان رضوی وجود ندارد.

هم اکنون مشهد و شهرستان‌های باخرز، بجستان، بردسکن، تربت جام، تربت حیدریه، جغتای، چناران، گلبهار، خلیل آباد، درگز، رشتخوار، زاوه، سبزوار، ششتمد، سرخس، فریمان، فیروزه، قوچان، کاشمر، کلات، گناباد، مه ولات، نیشابور، زبرخان، میان جلگه و خوشاب در وضع زرد کرونایی قرار دارد.

همچنین شهرستان‌های بینالود، تایباد، خواف، خوشاب، داورزن و صالح آباد در خراسان رضوی در وضع آبی کرونایی قرار دارند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023