گردشگری و سفر

آستارا با کمبود پزشک مواجه است

مجله خبری آبادی 118/گیلان فرماندار آستارا از حضور کمرنگ مدیران استانی در این شهرستان مرزنشین استان گیلان انتقاد و اضافه کرد: آستارا با کمبود پزشک مواجه است.

عنایت رضایی پور در نشست معاونین و مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان که با محوریت بررسی چالش ها، مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار شد با اشاره به اهمیت آستارا در حوزه های تجارت مرزی، اقتصادی و بهداشتی، اظهار کرد: در سال گذشته ۶۰۰ فرد مبتلا به کرونا توسط پایگاه بهداشت مراقبت مرزی در مرز زمینی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در گذرگاه مرزی آستارا شناسایی و به کشور مبدا بازگشت داده شد و این اهمیت تلاش مدافعان سلامت در جهت افزایش سلامتی در جامعه‌ است.

وی با بیان اینکه آستارا در دوران کرونا ۵۶۳ روز در وضعیت قرمز یا نارنجی کرونایی قرار داشت و بارها مردم این شهرستان گردشگر پذیر شمال کشور در حوزه اقتصادی متضرر شده و با همکاری و تلاش شبانه روزی وضعیت آرام کرونایی امروز را رقم زدند، افزود: کرونا ضربه سختی بر پیکره اقتصاد مرزی آستارا وارد کرد و امروز باید با نگاه ویژه مسئولان کشوری و استانی به این شهرستان مهم مرزی کشور، کمبودها و نواقص آن را رفع و شکوفایی آن را رقم زد.

فرماندار آستارا با انتقاد از حضور کمرنگ مدیران استانی در این شهرستان مرزنشین استان گیلان، گفت: آستارا مشابه هیچ شهرستان دیگری در استان گیلان نیست و باید به این شهرستان مرزی که دارای سه گذرگاه فعال است، توجه ویژه و اساسی شود.

رضایی پور خواستار توجه جدی به حوزه بهداشت و درمان آستارا شد و با اشاره به مشکلات کمبود پزشک در بیمارستان شهید دکتر بهشتی آستارا، تصریح کرد: حضور روزانه ۲۵ هزار گردشگر داخلی و خارجی در این شهرستان مرزی نشان از نیاز جدی به تامین پزشک و پرستار جهت ارائه خدمات به مردم دارد و دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان باید از این شهرستان حمایت جدی و عملی کند.

وی با اشاره به فاصله ۲۰۰ کیلومتری آستارا با رشت مرکز استان گیلان، اظهار کرد: در حوزه تجهیزات اسکان پزشکان نیز نیاز به توجه ویژه دانشگاه علوم پزشکی گیلان داریم و تجهیز سیستم گرمایشی و همچنین تجهیز سیستم تصویربرداری بیمارستان به دستگاه ماموگرافی گوشه ای از نیازهای این شهرستان مرزی در حوزه بهداشت و درمان است

رفع مشکلات پایگاه مراقبت مرزی بهداشت و درمان آستارا

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به بررسی مشکلات و برنامه ریزی جهت حل آنها در حوزه زیرساخت های بهداشت و درمان گیلان، اظهار کرد: سعی در استقرار مدیران کاربلد در جایگاه های مختلف مدیریتی بهداشت و درمان استان گیلان داریم.

دکتر عقیل قلی پور با تاکید بر لزوم رفع نواقص و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان مرزی بندر آستارا در کمترین زمان ممکن، افزود: آستارا یک شهرستان استراتژیک برای استان گیلان است و باید تحهیزات در دست اختیار این شهرستان نیز در خور نام آن باشد.

وی با اشاره به لزوم تمهیدات لازم برای رفع مشکلات پایگاه مراقبت مرزی بهداشت و درمان در مرز آستارا، افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان مسئول کنترل سلامت تمامی اقلام و افراد ورودی به جمهوری اسلامی ایران از طریق گذرگاه مرزی آستارا در مرز ایران و جمهوری آذربایجان است و استانداری گیلان نیز باید مسائل و مشکلات بروکراسی این مرکز را رفع کند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023