جامعه شهری

آسمانی ابری و افزایش آلودگی هوای تهران/ وزش باد شدید از ظهر فردا

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان کمی ابری تا نیمه‌ابری و همراه با وزش باد و طی امروز و فردا (۱۸ و ۱۹ آذر) همراه با کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه‌ابری گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز تا ظهر یکشنبه ( ۱۸ تا ۱۹ آذر) به دلیل سکون نسبی جو، در بعضی ساعات به‌ویژه عصر و شب در نواحی پرتردد جنوب و مرکز استان کاهش کیفیت هوا و انباشت آلاینده‌ها مورد انتظار است.

طی روز یکشنبه تا بامداد دوشنبه (۱۹ تا ۲۰ آذر) وزش باد شدید درسطح استان و گاهی وزش باد خیلی شدید به‌خصوص در نیمه‌جنوبی و نواحی مرکزی استان همچنین امشب افزایش ابر در نیمه‌شمالی و نواحی غربی در پاره‌ای نقاط بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

 برای یکشنبه افزایش نسبی دما و از دوشنبه تا پایان هفته کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

از بعد از ظهر چهارشنبه(۲۲ آذر) با توجه به ورود سامانه بارشی به استان، افزایش ابر وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق در سطح استان به‌خصوص در ارتفاعات مورد انتظار است.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۱۹ آذر) کمی ابری همراه با غبار محلی، به‌تدریج وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۲۰ آذر) کمی ابری تا نیمه‌ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با کمینه دمای ۶-  درجه سانتیگراد سردترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118 اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از ظهر یک شنبه تا صبح دوشنبه (۱۹ و ۲۰ آذر) وزش باد شدید گاهی خیلی شدید به‌ویژه در نیمه جنوبی و غربی استان پیش‌بینی می‌شود.

در این وضعیت جوی احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه‌های موقت و سست مانند داربست‌ها و احتمال شکستن درختان کهنسال وجود دارد و اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به اطمینان از استحکام سازه‌های موقت و سست مانند داربست‌ها و پوشش گلخانه‌ها، احتیاط در انجام امور عمرانی و ساختمانی، عدم استقرار در مکان‌های مرتفع، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در کنار سازه‌های موقت و درختان توصیه می‌شود.

به گزارش مجله خبری آبادی 118 هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023