گردشگری و سفر

آغاز برنامه‌های توسعه محور میراث‌ فرهنگی در پارس‌آباد

مجله خبری آبادی 118/اردبیل سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از برنامه‌های توسعه محور این اداره کل در شهرستان پارس‌آباد خبر داد.

فردین عینی ۳۰ آبان در دیدار با فرماندار پارس‌آباد با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام اداره کل در این شهرستان، گفت: پارس‌آباد از نظر جمعیت دومین شهرستان استان است و به دلیل اهمیت آن از نظر هم مرز بودن با آذربایجان نیازمند توجه ویژه است.

سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: در سالیان گذشته علی‌رغم وجود پتانسیل‌های منحصر به فرد در حوزه‌های گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی شهرستان پارس‌آباد مورد توجه قرار نگرفته است، به طوری که هم اکنون برنامه‌های توسعه محور در حوزه‌های مختلف در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به فعالیت‌های اداره کل در حوزه میراث‌فرهنگی، تاکید کرد: عملیات کاوش نجات بخشی در حریم قلعه اولتان در مرحله پایانی قرار دارد و اداره کل برای ثبت این محوطه باستانی به عنوان پایگاه ملی با جدیت پیگیری می‌کند.

عینی ادامه داد: در حوزه صنایع‌دستی ساختمان صنایع‌دستی پارس‌آباد پیشرفت بالای ۵۰ درصدی دارد و با توجه به جمعیت بالای ۱۶۰ هزار نفری این شهرستان پتانسیل مغتنمی برای آموزش در این حوزه فراهم می‌آید که نقش موثری در ایجاد اشتغال خواهد داشت.

سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی اردبیل خاطرنشان کرد: در این راستا اداره کل سیاست‌های تشویقی از جمله برگزاری دوره‌های آموزشی در مناطق محروم با کمک انجمن‌های مردم نهاد و اعطای تسهیلات ارزان قیمت مشاغل خانگی، بند “الف” تبصره ۱۸ و تبصره ۱۶ را در دستور کار دارد.

وی همچنین در بازدیدی که به همراه فرماندار پارس‌آباد از دریاچه شهرک شهید غفاری داشت، گفت: مطالعه این منطقه گردشگری به پایان رسیده و این دریاچه آماده سرمایه‌گذاری است که در صورت اعلام آمادگی از سوی سرمایه‌گذار مراحل صدور مجوز آن شروع می‌شود.

فرماندار پارس‌آباد نیز با اشاره به قابلیت‌های این شهرستان گفت: حوزه گردشگری که یکی از عقب‌ماندگی‌های این شهرستان است در کنار کشاورزی می‌تواند به عنوان مولد اقتصادی و توسعه متوازن مطرح شود و آماده هستیم با همکاری اداره کل میراث‌فرهنگی برای جذب سرمایه‌گذار و ایجاد مناطق گردشگری اقدام کنیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023