جامعه شهری

آغاز دومین دوره طرح«من شهردارم»در پایتخت/ثبت ۶۵۰۰ ایده تهرانی‌ها در سامانه«من شهردارم»از ۱۵ مهر

معاون برنامه ریزی شهرداری تهران با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصدی پروژه‌های طرح «من شهردارم» از دوره نخست از ثبت ۶۵۰۰ ایده از ۱۵ مهر ماه تا کنون در سامانه «من شهردارم» خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مجید باقری در آئین آغاز دومین دوره طرح «من شهردارم» در قالب پویش شنبه امید و افتخار، گفت: حضور گسترده‌ای که همکارانمان امروز در آغاز دومین دوره این طرح دارند نویدبخش یک شروع پر قدرت است و می‌تواند نقطه عطفی برای تحقق مردمی سازی اقدامات شهرداری تهران باشد.

امیدواریم به رقم مشارکت یک میلیون نفر در تهران دست یابیم

وی افزود: سال گذشته ایده «من شهردارم» به دنبال تحقق این کلان نگاه بود که در شهر هر یک از شهروندان یک شهردار باشند که خوشبختانه با همت همکارانم در شهرداری امیدواریم به رقم مشارکت یک میلیون نفر در تهران دست پیدا کنیم.

وی تأکید کرد: مدیریت شهری با هدف تحقق مشارکت شهروندی تلاش کرده است زیرساخت‌های سیستمی، برآیندی و تعاملی برای جلب مشارکت حداکثری را فراهم کند. قطعا در این مسیر انتقادات و پیشنهادات همه اقشار جامعه موجب تنومند شدن این نهال دو ساله خواهد شد. بی تردید زیرساخت‌هایی که ایجاد شده این امکان را به شهروندان می‌دهد که بر مبنای مکانی که در آن حضور دارند هم ثبت ایده داشته باشند و هم نسبت به ایده‌هایی که سایر هم محلی‌هایشان داده‌اند، اولویت بندی را تعیین کنند.

معاون برنامه ریزی شهرداری تهران ادامه داد: سند اهمیت ایده‌های مردم در حقیقت کارنامه یکساله پروژه‌های طرح من شهردارم است. امروز نسبت به پروژه‌هایی که شهروندان در سال گذشته انتخاب کردند شاهد پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصدی هستیم. قطعا می‌توانیم در این مسیر سرمایه گذاری اجتماعی برای مدیریت شهری را به دست آوریم.

وی با اشاره به افزوده شدن دو قسمت جدید در دومین دوره اجرای طرح من شهردارم، گفت: مردم می‌توانند نظام مشکلات شهری تهران را مشاهده کنند و از سوی دیگر می‌توانند خودشان راهکارهای حل این مشکلات را هم ارائه کنند. از ۱۵ مهر ماه تا کنون ۶۵۰۰ ایده در قالب «طرح من شهردارم» در سامانه به ثبت رسیده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023