جامعه شهری

آغاز ساخت «محله الگو» در جنوب‌غرب پایتخت/تشریح ویژگی‌های محلات الگو

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از توجه به تکنولوژی‌های نوین در ساخت محلات الگو خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مهدی هدایت پیرامون آخرین وضعیت ساخت محلات الگو، اظهار کرد: در این دوره مدیریت شهری به موضوع ساخت محلات الگو ورود کردیم و تولید مسکن ما عموما در غالب محلات الگوست تا خدمات را در کنار مسکن تأمین کنیم.

وی افزود: در ساخت محلات الگو به تکنولوژی های نوین، سرعت ساخت، معماری سبز، استفاده از پساب فاضلاب، انرژی های نو، پنل های خورشیدی، موضوع بالکن و حیاط ۲۰ تا ۲۵ متری توجه شده است تا کیفیت زندگی در محلات الگو افزایش پیدا کند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه نگاه ویژه‌ای  به موضوع مسجد محوری در محلات الگو شده است تا این محلات مسجدمحور باشند، گفت: هدف ما این است که نظام محله محوری را در پروژه ها پیش ببریم. ساخت یکی از محلات الگو در منطقه ۱۹ در مقیاس ۱۲ هکتار شروع شده است و ساخت چند محله نیز بزودی آغاز می‌شود.

مهدی هدایت با اشاره به اینکه محله نفرآباد یکی از کاملترین پروژه‌های بازآفرینی در کشور است که در ابعاد مختلف، بازآفرینی در آن صورت می‌گیرد، تصریح کرد: در محله نفرآباد هم مسکن الگو می‌سازیم و هم خدمات در حال افزایش است. دولت را هم پای کار آورده ایم تا بخشی از خدمات که در تکلیف قانونی دولت قرار دارد، انجام شود.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی خاطرنشان کرد: گروه های موثری که از نفرآباد رفته بودند، بازگشته اند و درحال سرمایه گذاری هستند و نفرآباد به شکل درستی بازآفرینی خواهد شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023