جامعه شهری

آغاز عملیات احداث پل دوربرگردان شرق به شرق در بزرگراه شهید همت

سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران از آغاز عملیات احداث یک پل دوربرگردان شرق به شرق در بزرگراه شهید همت خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مهدی صداقتی احداث دوربرگردان شرق به شرق بزرگراه شهید همت را اقدامی در راستای تکمیل حرکات گردشی تقاطع غیرهمسطح این بزرگراه با بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی دانست و گفت: بهره‌برداری از این پروژه ضمن تسهیل دسترسی‌های اصلی و فرعی در محدوده منطقه ۵، سبب کاهش ۵ کیلومتری گردش‌های اضافی و زمان سفرهای درون‌شهری خواهد شد.

وی ادامه داد: این پروژه شامل اجرای یک پل دوربرگردان غیرهمسطح شرق به شرق در غرب بزرگراه شهید همت به طول ۳۳۰ متر (با احتساب شیب‌راهه‌ها) بوده و ضمن برخورداری از ۲ خط عبوری و یک پیاده‌رو به همراه مسیر دسترسی راست‌گرد غرب به جنوب بزرگراه شهید همت به بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی به طول ۱۵۰ متر و عرض ۶.۵ متر، اصلاح هندسی مسیر شمال به غرب بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی به بزرگراه شهید همت و اصلاح هندسی مسیر شمال به غرب خیابان عدل به بزرگراه شهید همت نیز انجام می‌شود.

صداقتی یادآور شد: معارض ملکی پروژه رفع شده است و متعاقب اجرای عملیات سونداژ و شناسایی معارضین تأسیساتی، تلاش برای رفع یا عبور از این موانع اجرایی ادامه دارد.

وی با اشاره به رفع معارض دوربین ترافیکی، از مراحل نهایی رفع لوله گاز خبر داد و گفت: برخی معارضین تأسیساتی شامل تیرهای انتقال شبکه و روشنایی، لوله آب و فیبر نوری هنوز رفع نشده است.

بنابر اعلام روابط‌عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، به گفته صداقتی عملیات تجهیز کارگاه در مراحل نهایی قرار دارد و عملیات خاک‌برداری فونداسیون کوله جنوبی پل در حال اجراست.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023