جامعه شهری

آمریکا با وتو کردن پایان جنگ غزه خوی وحشیانه خود را نمایان کرد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در واکنش به اقدام شب گذشته دولت امریکا در مخالفت با اجماع جهانی برای پایان پذیرفتن تجاوز و حملات وحشیانه رژیم منحوس صهیونیستی علیه مردم مسلمان فلسطین، گفت: با چنین نظری که آمریکا به ادامه بمباران وحشیانه اسرائیلی ها و کشتار کودکان و زنان بی دفاع غزه داد؛ کاملاً زوایای حقوق بشری آنها عیان شد و خوی وحشی گری آنها را نمایان کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مهدی چمران در یکصد و نود و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت و شهدای مدافع حرم، با مرور رویدادهای مهم تاریخ معاصر کشور به سالروز اعلام خبر آغازگری جنگ ۸ ساله از سوی صدام حسین اشاره کرد و گفت: این اقدام بالأخره بعد از گذشت سالها در سال ۱۳۷۰ از سوی سازمان ملل مطرح شد و سند تجاوز آن به تأیید رسید.

وی همچنین به سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی در ۱۹ آذر ماه سال ۱۳۶۳ که به فرمان امام راحل صورت گرفت، اشاره کرد و وظیفه این شورا که متشکل از تعدادی نخبگان و مسئولان کشور است را برنامه ریزی  مسائل فرهنگی کشور برشمرد.

رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: انقلاب ما و ریشه آن واقعا یک انقلاب فرهنگی بوده و تأثیراتی که در دنیا گذاشت به دلیل فرهنگی بودن انقلاب است و همین تأثیرات امروز توانسته در نقاط مختلف دنیا رسوخ کند و در جایگاه امروزی نقشی پررنگ داشته باشیم.

چمران با بیان اینکه امروز در تقویم جهانی، به عنوان روز حقوق بشر نامگذاری شده، در واکنش به اقدام شب گذشته دولت آمریکا در مخالفت با اجماع جهانی برای پایان پذیرفتن تجاوز و حملات وحشیانه رژیم منحوس صهیونیستی علیه مردم مسلمان فلسطین، تصریح کرد: با چنین نظری که آمریکا امریکا به ادامه بمباران وحشیانه اسرائیلی ها و کشتار کودکان و زنان بی دفاع غزه داد کاملا زوایای حقوق بشری آنها عیان شد و خوی وحشی گری آنها را نمایان کرد.

وی ادامه داد: سازمان ملل متحد در ۱۰ دسامبر ۱۹۴۸ اعلامیه جهانی حقوق  بشر را تصویب کرد و در این اعلامیه اصل بر توجه و محترم شمردن کرامت انسانی، آزادی و عدالت همه انسانها دارد. اما متأسفانه امروز در بسیاری از برهه های تاریخی می بینیم همان کشورهایی که مدعی حقوق بشر و داشتن تمدن هستند؛ از این جایگاه به دور هستند و در مسئله قومیت ها، ملیت ها، رنگ پوست و نظایر آن، واکنش های غیر انسانی دارند. مضافاً بر اینکه بارها شاهد این بودیم که فردی را به خاطر رنگ پوستش شکنجه می کنند و جان شان را می گیرند. امروز دیدیم که زیر سایه حقوق بشر و در مقابل چشم همه جهانیان و سازمان های حقوق بشری چگونه در غزه این جنایات صورت می پذیرد و کشتار انسانها ادامه دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین تأکید کرد: در تمام دنیا ملت ها با برگزاری تظاهرات های چند صد هزار نفره خواستار توقف وحشی گری ها و بمباران فلسطین از سوی رژیم اسرائیل می شوند؛ اما دولت آمریکا در کمال بی شرمی به پایان پذیرفتن این حملات، رأی منفی داد و اجماع جهانی را وتو کرد.

وی گفت: البته رأی ممتنع دولت انگلیس هم همان چراغ سبز به ادامه وحشی گری ها و قتل عام فلسطینی هاست؛ چرا که منافع آنها ایجاد می کند از چنین کشتارهایی حمایت کنند. مضافاً بر اینکه چنین اقداماتی برای بشریت ننگ است و نمی دانیم چگونه مسئولان آمریکایی می توانند در آینده سرشان را بلند کنند و فریاد حقوق بشری بدهند.

وی به چهره منافقانه انگلیس اشاره کرد و ادامه داد: همین دولت انگلیس که اقدام به صدور رأی ممتنع نسبت به صدور قطعنامه جنگ اسرائیل می دهد. چندی پیش ۵ نفر از مدیران کشور را تحریم می کند که یکی از این افراد، مدیرعامل شرکت متروی تهران است، چرا که عده ای آمدند و گفتند حجاب را رعایت کنید. ببینید فرق از کجا تا به کجاست و انگلیس با داشتن سابقه تاریک و سیاه خود در طول تاریخ و شراکت در جنایات و کشتار انسانها و ملت های مظلوم، حالا چنین موضعی را در برابر ما ابراز داشته است.

چمران در ادامه خطاب به مردم انگلیس و معترضان به ساختار حکومتی این کشور گفت: من به همه شما حق می دهم که در مقابل چنین دولتی، چنین تظاهرات بزرگی را رقم زدید و امیدوارم از این کار خسته نشده و آن را ادامه دهید تا بتوانید دولت تان را به مسیر درست هدایت کنید.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان به سالگرد شهادت آیت الله دستغیب، سومین شهید محراب در ۲۰ آذر ماه سال ۱۳۶۰ اشاره کرد و ضمن گرامیداشت مقام این عالم بزرگ شیعه اظهار کرد: منافقان با به شهادت رساندن شخصیت های بزرگ انقلاب در محراب در تلاش بودند تا بازوهای امام را که در استانهای مختلف فعال بودند را، قطع کنند. اما نه تنها این طور نشد؛ بلکه دیدیم ملت ما مقاوم تر شد و امام ما توانست با صلابت و قدرت خود، رهبری را ادامه دهد. او نگذاشت تا دشمنان به این انقلاب ضربه بزنند و تنها تأسف ما از دست دادن شخصیت های مهم و ارزشمند انقلاب بود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023