جامعه شهری

اتمام عملیات جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی سرشاخه اکباتان

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از اتمام عملیات پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی سرشاخه اکباتان خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، هادی حق‌بین در این مورد اظهار کرد: پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی سرشاخه اکباتان (در محدوده بزرگراه شهید لشکری حدفاصل خیابان نفیسی تا میدان آزادی) با رویکرد کنترل سیلاب‌های فصلی و امکان انتقال آب‌های سطحی ضلع شمالی بزرگراه شهید لشکری به سرشاخه غربی موجود در میدان آزادی به اتمام رسید.

 وی ادامه داد: این پروژه به طول کلی ۱۶۳۰ متر، شامل ۴۶۷ متر لوله‌گذاری پلی‌اتیلن با اقطار ۱۴۰۰ و ۱۶۰۰ میلیمتر به روش ترانشه باز و اجرای تونل سنتی به طول ۱۱۶۳ متر با قطر معادل ۱۶۰۰ میلیمتر در عمق ۶ تا ۱۱ متری از سطح زمین می‌باشد.

 معاون شهردار پایتخت، افزود: احجام اصلی کار برای تکمیل عملیات اجرایی پروژه شامل، ۱۰ هزار مترمکعب عملیات خاکی، ۵۵۰ تن مصالح فولادی و ۵۸۰۰ مترمکعب بتن بوده است.

بر اساس گزارش سایت شهر، حق‌بین خاطرنشان کرد: پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی سرشاخه اکباتان از مردادماه ۱۳۹۹ آغاز و با وجود موانع و مشکلات شامل محدودیت‌های ترافیکی، ۲۴ مورد معارضین تأسیساتی متعدد و وجود خاک‌ریزشی در محدوده اجرای تونل بوده که با اجرای ایمن کار، مساعدت‌های پلیس راهور و هماهنگی انجام شده با ارگان‌های ذی‌ربط مرتفع و عملیات اجرایی در بخش لوله‌گذاری و تونل با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد تکمیل و آماده بهره‌برداری است.

 انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023