جامعه شهری

اجرای پویش ملی صبح زیتون در استان مرکزی/ کاشت زیتون به یاد شهدای غزه

مجله خبری آبادی 118/مرکزی پیرو اجرای پویش ملی صبح زیتون، به یاد شهدای غزه، عملیات نهال کاری زیتون در مجتمع جامعه المصطفی شهرستان آشتیان انجام شد.

دکتر محمد حسن نامی رییس سازمان مدیریت بحران کشور نهم آذرماه در سفر به شهرستان آشتیان در استان مرکزی و در حاشیه شرکت در پویش صبح زیتون در مرکز علمی و تربیتی جامعه المصطفی العالمیه آشتیان در جمع خبرنگاران بیان کرد: امروز جهان با ۳۴ چالش جدی از جمله تغییر اقلیم، بیابان زایی، کمبود آب شیرین  و کمبود فضای سبز مواجه است و در این راستا مقام معظم رهبری بر توسعه فضای سبز تاکید دارند و در این راستا، کاشت یک میلیارد درخت مثمر طی چهار سال را دستور دادند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۲۵۰ هزار اصله نهال در کشور کاشته می شود، افزود: این امر به توسعه فضای سبز کشور ختم می شود و اقدام بسیار ارزنده ای است.

نامی تصریح کرد: سهم استان مرکزی در این طرح، کاشت ۱۶ میلیون اصله نهال طی چهار سال است و امسال نیز ۴ میلیون درخت کاشته می شود.و قطعا این کار در استان مرکزی اجرایی می شود و سازمان مدیریت بحران نیز بر روند اجرای پروژه در کشور نظارت دارد و قطعا این درختان را به یاد تمامی شهدا از جمله شهدای غزه می کاریم.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، در این مراسم، دکتر عبدالحسین محمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی بیان کرد: امروز به یاد مقاومت شهدای غزه، درخت زیتون در مجتمع علمی و تربیتی جامعه المصطفی العالمیه آشتیان با حضور مسئولان کشوری و استانی کاشته شد.

وی اظهار کرد: این درخت نماد مقاومت مردم غزه است و پویش صبح زیتون در تمام کشور در حال اجراست.

محمدی با اشاره به آغاز پویش درختکاری در تمام ۱۲ شهرستان استان از مرکزی از ۱۱ آذرماه، گفت: این درختکاری در راستای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت اجرایی می شود و در استان نیز تا پایان سال ۴ میلیون اصله نهال کاشته می شود.

وی تاکید کرد: استان مرکزی یک نهالستان مرکزی با ظرفیت تولید سالانه ۴ میلیون اصله نهال در سال، در شهرستان اراک دارد و در پویش های مختلف از ظرفیت نهال تولیدی این نهالستان در تمام استان استفاده می کنیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023