گردشگری و سفر

اجرای ۲۴۱ پروژه گردشگری در گیلان/ سرمایه گذاری در ۳ پارک جنگلی

مجله خبری آبادی 118/گیلان معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی گیلان، از اجرای ۲۴۱ پروژه گردشگری در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: با افتتاح این پروژه ها ۴۰۰۰ اتاق و ۱۳ هزار تخت به ظرفیت اقامتی استان افزوده می شود. این پروژه ها شامل شش هتل پنج ستاره است.

رضا حسن پور در گفت وگو با مجله خبری آبادی 118، با اشاره به تاکید استاندار گیلان درخصوص تهیه فرصت های سرمایه گذاری و ایجاد بستر مناسب برای تسهیل امور سرمایه گذاران در سطح استان گیلان، اظهار کرد: در این راستا اقدام به تهیه فرصت های سرمایه گذاری با کمترین بروکراسی اداری کردیم.

وی از شناسایی و تهیه ۴۱ بسته طبیعی و ۶۵ بسته تاریخی شامل فرصت های سرمایه گذاری در حوزه میراثی خبر داد و افزود: برای تسهیل کار سرمایه گذاری، ۱۰ مورد مجوز بی نام که بروکراسی اولیه اداری را طی کرده، صادر شده است.

معاون برنامه ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه بسته های پیشنهادی در اختیار سرمایه گذاران حوزه میراث طبیعی و تاریخی قرار می گیرد، گفت: سه مورد از این بسته ها مربوط به پارک های جنگلی استان است؛ همچنین برای تعدادی از آب بندان های بلا استفاده که قابلیت گردشگری دارند، بسته سرمایه گذاری مناسب را تهیه کردیم.

حسن پور، در ادامه از اجرای ۲۴۱ پروژه گردشگری در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: با افتتاح این پروژه ها ۴۰۰۰ اتاق و ۱۳ هزار تخت به ظرفیت اقامتی استان افزوده می شود. این پروژه ها شامل شش هتل پنج ستاره است.

وی با بیان اینکه حجم سذمایه گذاری پروژه های گردشگری گیلان معادل ۸۰۰۰ میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این پروژه ها برای ۵۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی گیلان، با اشاره به صدور ۹۰ موافقت اصولی برای پروژه های گردشگری در سال جاری، عنوان کرد: ۳۵۰ پروژه تاسیسات گردشگری به مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان را به بانک های عامل معرفی کردیم که تاکنون ۲۵۰ پروژه تسهیلات مورد نیاز را دریافت کرده و تعدادی نیز به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023