گردشگری و سفر

اختصاص ۱۷ میلیارد اعتبار برای ساخت و بهسازی مراکز بهداشتی و درمانی بخش پیرسلمان

مجله خبری آبادی 118/همدان بخشدار پیرسلمان از اختصاص بیش ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساخت و بهسازی مراکز بهداشتی و درمانی این بخش خبر داد.

محمود فیروزبخت در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، اظهار کرد: با پیگیری های مستمر به عمل آمده طی دو سال گذشته و با تلاش نماینده، فرماندار و دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در یک اقدام بی نظیر و بی سابقه به منظور خدمات رسانی بهتر به اهالی بخش پیرسلمان اعتباری افزون بر ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای احداث و بهسازی مراکز بهداشتی و درمانی این بخش اختصاص پیدا کرد که از این میزان اعتبار تاکنون ۵۰ درصد آن جذب شده است.

وی افزود: در حال حاضر از محل اعتبارات تخصیص یافته پروژه هایی چون احداث دو مرکز تخصصی جامع سلامت در روستاهای لک لک و کینی سایه با کلیه امکانات، بازسازی فضای درمانگاه شبانه روزی آجین به‌ همراه تکمیل چارت اداری مربوطه، بازسازی فضای خانه بهداشت روستاهای طویلان سفلی، کینی سایه، بیتروان، نصرت آباد، قاسم آباد، پیریوسف و … در دستور کار دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسدآباد بوده که می تواند نقش شایان و گسترده و نیز تحول عظیمی را برای خدمات رسانی بیشتر به بخش پیرسلمان در حوزه سلامت داشته باشد.

فیروزبخت در ادامه با اشاره به بازسازی مخازن آب روستاهای نادرآباد و حیدرآباد تصریح کرد: پس از پیگیری های جدی صورت گرفته امور مربوط، بازسازی و مرمت مخازن آب شرب روستاهای غیرتحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شامل روستاهای نادرآباد و حیدرآباد از توابع بخش پیرسلمان از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری به منظور خدمات رسانی بهتر و بیشتر به ساکنان روستا انجام شد.

بخشدار پیرسلمان ادامه داد: این امر مهم یکی از مطالبات چندین ساله اهالی این دو روستا بود که خوشبختانه با تحقق این مطالبه مشکل این دو روستا در این رابطه مرتفع شد.

وی در پایان با اشاره به طرح توسعه گردشگری منطقه پیرسلمان گفت: طرح توسعه گردشگری منطقه پیرسلمان با وجود ظرفیت تالاب و امامزاده پیرسلمان توسط اداره میراث فرهنگی با همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان در دستور کار بوده و این موضوع می تواند نقش بسزایی در توسعه منطقه و گسترش صنعت توریسم و گردشگری در بخش پیرسلمان ایفا کند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023