جامعه شهری

اخطارهای آتش نشانی جنبه تشریفاتی پیدا کرده/شهرداری شکایت ازساختمان‌های ناایمن را ثبت قضایی کند

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران اعلام کرد اخطارهای آتش نشانی جنبه تشریفاتی و اداری پیدا کرده و لازم است که شهرداری نسبت به ثبت شکایت از ساختمان‌های ناایمن در قوه قضائیه اقدام کند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سوده نجفی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با بیان اینکه هفته گذشته شاهد حریق در بیمارستان گاندی بودیم که شخصا در  محل حاضر شدم گفت: نکته ای که وجود دارد اینکه استفاده از نمای کامپوزیت که اشتعال زا است، به آتش سوزی دامن زده بود و لازم است در مورد عدم استفاده از این نوع نما چاره اندیشی شود.

وی با بیان اینکه در مورد وضعیت ایمنی برخی مراکز و ساختمان های شهر تهران باید گفت که در بررسی های سازمان آتش نشانی این ساختمانها دارای نواقص هستند؛ اما کاری برای رفع آنها نشده است، گفت: البته ۱۲۹ ساختمان پرخطر شناسایی شده که با پیگیری ها، تعداد این ساختمانها به ۷۵ مورد کاهش یافته است، اما در این بین برخی از ساختمانها به دلیل ضریب ناایمنی کمتر، در بین ساختمانهای ناایمن نبودند و آتش نشانی به آنها اخطاریه داده است که یکی از همان ساختمانها بیمارستان گاندی بود که ۵ بار به آن اخطار داده بودند و الیته شهرداران نباید فقط به اخطار بسنده کنند؛ بلکه باید در قوه قضائیه شکایتی ثبت شود.

نجفی با تاکید بر اینکه پردیس تئاتر شهرزاد که برای بخش خصوصی است، فاقد برخی از استاندارهای ایمنی بود و اخطار کتبی هم دریافت کرده است و یکی دیگر از ساختمان‌های دیگر نیز درمانگاه منطقه ۶ است که وضعیت مشابه دارد و آتش نشانی اعلام کرده ساختمان ناایمن است، اظهار کرد: توجهی درمورد جابجایی ساختمان صورت نگرفته و هنوز اقدامات ایمن سازی عملیاتی نشده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سوال این است که اگر خدایی ناکرده حادثه به گونه ای باشد که جان شهروندان گرفته شود چه جوابی دارید؟ البته من با جلوگیری از فعالیت و پلمب به دلیل مسائل اقتصادی مخالف هستم اما جان شهروندان مهم است و باید اقدامات جدی صورت گیرد، چراکه اخطارها جنبه تشریفاتی و اداری دارد و اخطارها روی هم تلمبار می شود و چرا اقدام عملی صورت نمی گیرد؟.

وی با بیان اینکه از شهرداری می خواهم در هماهنگی با دولت اقدامات موثری در راستای رفع خطر اینگونه ساختمانها انجام دهند گفت: متأسفانه شهرداری نسبت به اقدام قضایی و ثبت شکایت اقدامی نمی کند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023