جامعه شهری

ادارات و دستگاه‌های دولتی بیشترین مصرف‌کنندگان برق در تهران

استاندار تهران گفت: ادارات و دستگاه‌های دولتی بیشترین مصرف برق را در تهران دارند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، استاندار تهران در حاشیه بازدید از دیسپچینگ شرکت توزیع برق تهران در جمع خبرنگاران گفت: شهر تهران ظرفیت مصرف بسیار زیادی نسبت به کل کشور دارد، بخش صنعتی کم‌ترین مصرف و بیشترین مصرف در بخش اداری، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و بعد بخش خانگی است.

علیرضا فخاری با بیان اینکه امروز شاهد تغییرات پایه‌ای و اساسی در نظام تأمین، توزیع، کنترل و اندازه‌گیری شبکه برق تهران بزرگ هستیم که نشان از درایت و برنامه ریزی درازمدت دارد، اظهار کرد: برق یکی از ابزارهایی است که بشر در روند زندگی به آن عادت کرده است و قطع آن بی اطمینانی ایجاد می‌کند، پایه اصلی همه ابزارهایی که امروز مورد استفاده قرار می‌گیرد، برق است، به همین دلیل طبیعتاً برای توزیع مستمر آن تلاش می شود.  

وی با اشاره به اهمیت استفاده خوب از ظرفیت‌های الکترونیکی و به‌خصوص نظام ارتباطی مشخصی که می‌تواند لحظه به لحظه و نقطه به نقطه همه عوامل مصرف را مشخص کندو اختلالاتی که ممکن است در سیستم ایجاد شود را مورد شناسایی قرار دهد، گفت: یکی از ویژگی‌های این امر رسیدگی به موقع به امر خاموشی‌ها است. بر اساس ابتکار توزیع تهران  می‌توان همه نقاط شهر تهران را تحت کنترل قرار داد و به محض قطع برق تیم‌های عملیاتی می‌توانند به موقع اقدام کنند، این از مزیت‌های بسیار خوبی است که در شبکه پیش‌بینی‌ شده است.

استاندار تهران با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های الکترونیکی و خصوصا نظام و سیستم  ارتباطی می‌تواند نقطه به نقطه همه عوامل و نوع مصرف و اختلالات سیستم را مورد شناسایی قرار دهد، اظهار کرد: در بخش اداری، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و بعد بخش خانگی بیشترین مصرف برق را در تهران دارند و باید با سیستم‌های کنترلی نظارت دقیقی بر میزان مصرف بخش اداری انجام شود.

فخاری با بیان اینکه ما باید بتوانیم از ابزارهای کنترلی، نظارت دقیقی بر مصرف اداره‌ها و سازمان‌ها داشته و ظرفیت جبرانی برای کمبود برق در پیک مصرف تابستان داشته باشیم، گفت: تغییر ساعت کار اداری عامل مؤثری در مدیریت مصرف بود و مدیریت بر مصرف از طریق پیش‌بینی‌ها و طرح‌ریزی‌های جدید باید صورت گیرد.

وی در باره تأمین برق برای حوزه‌های انتخاباتی تهران گفت: برای انتخابات پیش از اقدام ما، دوستان برق اقدام کرده‌اند و همه شعب اخذ رأی از این جهت تحت‌نظر قرار دارد. با برنامه‌ها و پیش‌بینی‌های انجام شده شاهد یک شرایط متعادل خواهیم بود و بدون هیچ مشکلی تأمین برق می‌شود و حتی اگر قرار بر الکترونیکی شدن انتخابات شد به واسطه شرایط فراهم شده با اطمینان خاطر می‌توانیم انجام دهیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023