گردشگری و سفر

ادای احترام هیأت تجاری ازبکستان به مقام شیخ‌الرئیس ابوعلی‌سینا

مجله خبری آبادی 118/همدان هیأت تجاری ازبکستان که به‌منظور ایجاد تعاملات دو سویه اقتصادی، فرهنگی و گردشگری به همدان داشته‌اند، به مقام شامخ شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا در همدان ادای احترام کردند.

امروز ۲۵ بهمن، همزمان با ورود هیأت تجاری ازبکستان به استان همدان، این هیأت تجاری با همراهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان، مدیرکل میراث فرهنگی، رئیس اتاق بازرگانی همدان، اعضاء و رئیس روابط عمومی بنیاد بوعلی سینا و جمعی از مسئولان استانی به مقام شامخ بوعلی سینا ادای احترام کردند. 

سفر هیأت تجاری ازبکستان به همدان به منظور ایجاد تعاملات دو سویه اقتصادی، فرهنگی و گردشگری امروز در حالی انجام می‌شود که چندی پیش استاندار همدان و هیأت تجاری از استان ما به ازبکستان سفر کرده و در خلال این سفر در کنار عقد قراردادهای تجاری دو طرفه، خواهرخواندگی شهرهای همدان و بخارا با هدف افزایش تعاملات و تبادلات اقتصادی، فرهنگی و گردشگری به امضاء رسید.

ادای احترام هیأت تجاری ازبکستان به مقام شیخ‌الرئیس ابوعلی‌سینا

قرابت ویژگی‌های تاریخی و فرهنگی همدان با ازبکستان مسیری برای توسعه گردشگری است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان در حاشیه این بازدید گفت: قرابت ویژگی‌های تاریخی و فرهنگی همدان با ازبکستان مسیری برای توسعه گردشگری است.

محسن معصوم‌علیزاده با برشمردن ویژگی‌های مشترک تاریخی، فرهنگی و گردشگری همدان با شهرهای ازبکستان به ویژه بخارا، به آمادگی برقراری روابط‌ فرهنگی و گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی استان همدان با مسئولان ازبکستان اشاره کرد و افزود: میزبانی از گردشگران ازبکستان به همدان می‌تواند بسترساز ارتباطات عمیق فرهنگی و گردشگری شود که بی شک برای ارتقاء فرهنگ هر دو کشور اثرگذار خواهد بود. 

وی اعلام کرد: در استان همدان آمادگی کامل داریم تا نمایشگاه‌های مختلف صنایع‌دستی را به شکل دوسویه با ازبکستان برگزار کنیم.

معصوم‌علیزاده با ابرازخوشحالی از انعقاد خواهرخواندگی ازبکستان با دو شهر ملایر و همدان تأکید کرد: انعقاد خواهرخواندگی‌ها به ارتقاء فعالیت در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی در همدان کمک ویژه خواهد کرد. 

وی مطرح کرد: همدان شهری تاریخی است که از پس هزاران سال، زندگی در آن جریان دارد و با توجه به تاریخ ۳۰۰۰ ساله خود، امسال گزینه ثبت جهانی در یونسکو است تا سال آینده به عنوان تنها گزینه تاریخی ایران در جاذبه‌های گردشگری یونسکو ثبت شود و از آنجا که آرامگاه بوعلی سینا نیز در محدوده این پرونده جهانی قرار دارد این اتفاق کمک می‌کند دنیا همدان و بوعلی سینا را بهتر بشناسند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان همدان با بیان اینکه باید از فرصت‌های مشترک بین ازبکستان و همدان برای گسترش روابط در بخش‌های مختلف گردشگری و اقتصاد گردشگری استفاده شود، گفت: اگر به آثار تاریخی دو کشور نگاه کنیم مشترکات فراوانی وجود دارد که علت آن دوستی و برادری میان دو ملت از سالیان بسیار دور است.

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023