جامعه شهری

ارائه خدمات ویژه به معلولان اولویت شهرداری تهران/رونمایی از بسته خرسندساز درمانی در شهرداری

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه ارائه خدمات ویژه به معلولان اولویت ویژه شهرداری تهران است، گفت: دومین بسته خرسندساز با هدف پاسخگویی به مشکلات درمان کارکنان بزودی رونمایی خواهد شد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، محمد بنی‌حسن در نشست صمیمی با کارکنان معلول شاخص شهرداری که پیش از ظهر امروز در برج میلاد برگزار شد، ضمن تبریک روز جهانی معلولان، ارائه خدمات ویژه به معلولان را از راهبردهای اساسی اداره کل رفاه شهرداری دانست و گفت: تمام تلاش ما بر آن است که با ایجاد محیط بدون مانع و قابل دسترس برای مشارکت کارکنان دارای معلولیت در همه حوزه‌‏های زندگی و نیز فراهم سازی فرصت برابر برای آن‌ها در برخورداری از امکانات رفاهی و درمانی، به این عزیزان خدمت‌رسانی کنیم.

وی با بیان اینکه تخصیص سه درصد ظرفیت استخدام به معلولان در شهرداری تهران رعایت شده است، اظهار کرد: آنچه ما شاهد آن بوده‌ایم این است که بحث معلولیت هیچ محدودیتی در توانمندی‌های شغلی و فردی کارکنان نداشته و کارکنان معلول شاغل در شهرداری تهران همچون دیگر افراد و در کنار آنها در جهت خدمت رسانی مطلوب به شهروندان تلاش می‌کنند و این نشانه توانمندی این افراد است که در همه زمینه‌ها موفق ظاهر می‌شوند.

مدیرکل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از جمله مشکلات مطرح درخصوص معلولان را هزینه های درمان این قشر عنوان کرد و افزود: در راستای حمایت از معلولان، کمک هزینه نگهداری و درمان کارکنان معلول و همچنین افراد معلول تحت تکفل آنان در سال گذشته به میزان ۴۰۰ درصد افزایش یافت که این مبلغ با توجه به شدت و درجه معلولیت به میزان هشتصد، یک میلیون و ۱۰۰ و نیز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده که به صورت ماهانه به حساب مشمولین واریز می‌شود.

بنی حسن در پایان با بیان اینکه دومین بسته خرسند ساز با هدف حمایت از کارکنان و ارتقاء سطح رفاه و معیشت آنان بزودی رونمایی خواهد شد، افزود: ان‌شاءالله در این بسته حمایتی به نحو ویژه به مشکلات مطرح در حوزه درمان کارکنان و به ویژه معلولین و بیماران خاص پاسخ خواهیم داد.
 
بر اساس گزارش اداره کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، در پایان این جلسه از کارکنان معلول مولف و مدال آور در عرصه ورزش تجلیل شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023