جامعه شهری

اراضی دوشان تپه مناسب سکونت نیست

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه اراضی نظامی مشجر به عنوان میراث بین نسلی و ذخیره حیاتی شهری قلمداد شده، گفت: اراضی دوشان تپه جهت تخلیه امن و فضای لجستیک زمان بحران در شرق تهران محسوب شده که به دلیل وضعیت منطقه، مورد مشابهی برای آن وجود ندارد. لیکن در جهت توافق با نیروی هوایی، ایجاد بلوک های مسکونی می بایست در اراضی خارج از این مجموعه تأمین شده و این اراضی صرفا به خدمات چند عملکردی با قابلیت لجستیک مواقع بحرانی تبدیل شود.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، احمد صادقی در یکصد و نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران و در تذکری در خصوص حفظ فضای سبز و اراضی آزاد شده توسط پادگان‌ها، گفت: شهرداری تهران در توافقنامه هایی که با ارکان مختلف نیروهای مسلح تنظیم می کند و متعهد می شود در عوض آزاد سازی پادگان های درون شهری تراکم مسکونی به نیروهای مسلح دهد، می بایست حفظ باغات و فضای سبز و نیز در نظر گرفتن سرانه های خدمات شهری، آموزشی، فرهنگی و همچنین در نظر گرفتن ضوابط در حرایم پیرامونی از جمله ارتفاع گسلشی را رعایت نموده و تاکید می کنم  در مجوز های ماده ۵ و تغییر کاربری های صادر شده تجدید نظر نمایند. 

وی افزود: اراضی نظامی مشجر به عنوان میراث بین نسلی و ذخیره حیاتی شهری قلمداد شده که هر میزان نیاز به مسکن و خانه سازمانی نیز وجود داشته باشد، اما نمی‌توان نقش بی بدیل این اراضی را در مدیریت بحران های شهری و فضای تخلیه امن شهری نادیده گرفت. پادگان دوشان تپه واقع در منطقه ۱۳ یکی از این اراضی است که طی صورتجلسات امنیتی و مدیریت بحران شهری به عنوان فضای پشتیبان در نظر گرفته شده است. لیکن شاهد هستیم جهت ایجاد مسکن طرحی در کمیسیون ماده ۵ مطرح و تغییر کاربری آن به مسکونی و کاهش باند پرواز از ۱۸۰۰ متر به ۱۴۰۰ متر طراحی شده است.

صادقی تاکید کرد: به رغم  نامه شهردار محترم  تهران مبنی بر تهاتر تراکم مسکونی خارج از اراضی باند،  بدنه شهرداری تمکین نکرده و نامه بلا اقدام مانده است.

وی افزود:  این اراضی جهت تخلیه امن و فضای لجستیک زمان بحران در شرق تهران محسوب گردیده که به دلیل وضعیت منطقه ، مورد مشابهی برای آن وجود ندارد. لیکن اینجانب متذکر می شوم که در جهت توافق با نیروی هوایی، ایجاد بلوک های مسکونی در اراضی خارج از این مجموعه تامین شده و این اراضی صرفا به خدمات چند عملکردی با قابلیت لجستیک مواقع بحرانی تبدیل گردد.

احمد صادقی در ادامه این جلسه و ضمن اشاره به ارایه گزارش مهدی بابایی از سفر خارجی هیات شهرداری تهران گفت:  موضوع نهادینه کردن ارایه گزارش سفر های خارجی در صحن شورا اقدام خوبی بوده که استمرار آن سبب خواهد شد شهروندان در جریان دستاوردهای سفر های خارجی قرار گیرند و نیز از سفرهای بی دستاورد نیز جلوگیری به عمل آید. 

صادقی افزود: با این وجود متاسفانه گزارش کامل این سفر ها از جمله هزینه کردها، ضرورت سفر، دستاوردها و مدت زمان سفر در سامانه شفاف یا بارگذاری نمی شود یا با تأخیر بارگذاری می شود و یا ناقص بارگذاری می شود که این امر جای گلایه دارد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023