جامعه شهری

ارتقا ۹۰ درصدی حفاظت از حریم خصوصی و هویت افراد با سامانه هویت دیجیتال ایرانیان

دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در مراسم بهره برداری از سامانه هویت دیجیتال ایرانیان (سامانه هدا) گفت: با سامانه هدا حفاظت از حریم خصوصی و هویت افراد بیش از 90 درصد ارتقاء می‌یابد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، آقامیری در مراسم بهره برداری از سامانه هویت دیجیتال ایرانیان که با حضور وزیر  کشور برگزار شد، گفت: در گذشته خدمات فیزیکی و بصورت حضوری بوده ولی امروز خدمات مجازی و غیر حضوری شده است که برای امنیت داده های مردم در فضای مجازی باید شاهد توسعه ابزارها و سامانه های متعدد باشیم تا از این حریم پاسداری شود.

وی افزود: سامانه «هدا» به عنوان اولین گام در سند نظام هویتی معتبر در فضای مجازی محسوب می شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه با استفاده از سامانه احراز هویت دیجیتال ایرانیان سامانه هدا به میزان ۹۰ درصد حفاظت از حریم خصوصی و هویت افراد ارتقاء می یابد، افزود: سامانه هویت دیجیتال ایرانیان یکی از ارکان حفظ حریم خصوصی مردم است و به دلیل اینکه فعالیت ها و سکوهای خدمات رسان توسعه پیدا کرده‌اند و هویت افراد در جاهای مختلفی دائما استفاده می شود، این حجم اطلاعات که شکل می گیرد ممکن است مورد قبول و علاقه افراد نباشد.

وی دامه داد: در دستورالعمل ابلاغی حریم خصوصی به این موضوع اشاره شده بود، سامانه هدا می تواند کمک کند که این فرآیند راحت تر و با بهره وری بالاتری با حفظ حریم خصوصی مردم انجام شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023