جامعه شهری

از کاهش ۹۰ درصدی ساخت و سازهای غیرمجاز تا ادامه فعالیت گرمخانه در شهر قدس

شهردار شهر قدس با اشاره به کاهش ۹۰ درصدی ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهر قدس از تمدید مجوز فعالیت گرمخانه این شهر خبر داد و گفت: بازسازی و توسعه گرمخانه شهر قدس در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سعید شهلی در نشست خبری مشترک با فرماندار شهرستان قدس ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: شهر قدس در سال جاری به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شد که همه مسئولان شهرستان به این امر اذعان داشتند. همچنین مصوبات شورای شهر و برنامه ریزی که انجام شد و حمایت های کمیته انطباق از مدیریت شهری همگی باعث شد تا شهرداری شهر قدس فضای کار مناسبی پیدا کند و در جهت تکمیل پروژه ها به سرعت به پیش برود.

وی افزود: بحث آزادسازی میدان سرقنات به جز با تعامل در سطح شهرستان قدس امکان پذیر نبود و این بازگشایی موجب رضایت شهروندان در شهر قدس شد. همچنین در ابتدای سال جاری نسبت به خرید ۵۰ دستگاه خودروی سنگین در حوزه های مختلف شهرداری شهر قدس اقدام شد که نتیجه آن افزایش توان لجستیکی شهرداری بود و در پی آن صرفه جویی در هزینه های شهرداری محقق شد.

شهردار شهر قدس با اشاره به احداث گلخانه ای برای شهرداری شهر قدس و تولید گل و گیاه در این گلخانه افزود: پیشتر اعداد چند ده میلیاردی برای خرید گل و گیاه در شهر قدس هزینه می شد که با احداث این گلخانه به شکل چشمگیری این هزینه ها کاهش پیدا کرد. همچنین احداث آتش نشانی ایستگاه خیابان نفت انجام شد که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

شهلی ادامه داد: استادیوم شهر قدس زمانی پذیرای باشگاه های لیگ برتری بود ولی در سال های گذشته به دلیل شرایط بد فنی، حتی تیم های لیگ دسته یک نیز در آن با نارضایتی حضور پیدا می کردند؛ لذا اصلاح این استادیوم در دستور کار قرار گرفت و زمین اصلی آن با کیفیت بالایی همراه با سیستم های گرمایشی از کف بازسازی شد. در روزهای آینده نیز مجموعه ورزشی دیگری به بهره برداری می رسد که همگی آن ها فعل خواستن در مجموعه شهرستان قدس را صرف می کند.

به گفته شهردار شهر قدس، در مدت شش ماه پروژه سالن سرپوشیده ۵۰۰۰ نفری شهر قدس در مجاورت استادیوم این شهر به بهره برداری می رسد که موجب ارتقای مجموعه ورزشی این شهر می شود. همچنین خانه فرهنگ کوی فراز در ۲۲ بهمن امسال به بهره برداری می رسد و سال آینده نیز دو استخر دوقلو به صورت همزمان به ظرفیت های شهر در دو محله سرخه حصار و محمدآباد اضافه خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه در سال آینده موضوع آزادسازی معابر در اولویت کاری مدیریت شهری قرار دارد، افزود: مطالعات جامع و کامل ترافیکی شهر قدس در سال آینده انجام خواهد شد. امسال نیز یک مدرسه احداث شده است که تا مهر سال آینده به بهره برداری می رسد و در سال آینده نیز احداث دو مدرسه دیگر پیگیری خواهد شد.

شهلی ادامه داد: بحث هدایت آب های سطحی که بعضاً مشکلاتی را در هنگام بارش ها برای برخی شهروندان محلات شهر قدس به واسطه آبگرفتگی فراهم می کرد با انتقال آب های سطحی به زیرسطح به صورت فاز به فاز دنبال می شود. هدایت این آب ها به زیرسطح در کل شهرقدس حدود ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه دربردارد؛ لذا این طرح به صورت فاز به فاز انجام خواهد شد.

شهردار شهر قدس با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال حدود ۱۵۰ میلیارد تومان افتتاح پروژه در شهر قدس انجام می شود، افزود: برای مشکلات ترافیکی میدان شهر قدس مشاوری گرفته شد که پیشنهاداتی برای ساماندهی ایستگاه های تاکسی و اتوبوس ارائه کرده که تا حد زیادی مشکلات ترافیکی را برطرف می کند. همچنین دوربین های پلاک خوان در سطح شهر نصب شده و در اختیار پلیس راهور قرار می گیرد که به حل مشکل ترافیک و تسهیل عبور و مرور کمک خواهد کرد. از سوی دیگر تعریض معابر در سطح شهر به عنوان اولویت کاری شهرداری می تواند در حل مشکلات ترافیکی موثر باشد. در همین راستا تعریض معابر اولویت بندی شده و این کار با کمک مشاور انجام می شود.

وی در خصوص نوسازی بافت های فرسوده در شهر قدس نیز گفت: بسته های تشویقی خوبی برای این طرح در نظر گرفته شده و طرح کلی نیز برای بافت فرسوده تدوین شده که در نقاطی که محدودیت هایی مشخص شده با سطح اشغال کمتر به ارتفاع برویم و بتوانیم از فضا بیشتر استفاده کنیم. در سال جاری حدود هفت میلیارد تومان در محدوده بافت فرسوده آسفالت ریزی داشتیم. همچنین در انتهای خیابان امام سجاد در تلاش هستیم بوستانی را احداث کنیم. بوستانی که در محدوده بافت فرسوده قرار دارد قطعا اصلاح بافت فرسوده نیاز به زمان دارد؛ اما برنامه ریزی لازم برای این اصلاح انجام شده است.

شهلی در خصوص راه اندازی سامانه شفافیت مدیریت شهری شهر قدس نیز تأکید کرد: راه اندازی این سامانه از وظایفی بود که در ابتدای این دوره به بنده محول شد. در همین راستا این سامانه راه اندازی شده و یکسری اطلاعات در آن بارگذاری شده اما باید حتما به روزرسانی آن انجام شود.

شهردار شهر قدس در پاسخ به مجله خبری آبادی 118 در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرقدس گفت: با توجه به سیاست های شهرستانی و سیاست هایی که شورای اسلامی شهر قدس پیگیری کرده است در شش ماهه نخست سال جاری تا ۹۰ درصد شاهد کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز بوده ایم و عمده ساخت و سازهای غیرمجازی که به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده شده برای دوره های گذشته بوده که همگی با جدیت پیگیری خواهد شد و برخورد جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: ما به سمت درآمدهای پایدار حرکت کرده ایم و با تعریف پروژه های مشارکتی در صدد ایجاد درآمدهای پایدار هستیم. از سوی دیگر ساماندهی املاک شهرداری نیز در سال جاری پیگیری شده است.

شهلی در خصوص احداث کارخانه آسفالت در شهر قدس تصریح کرد: پیمانکار این پروژه مشخص شده اما تاکنون موفق نشده استعلام ها و مجوزهای لازم را دریافت کند. ۱۸۰ میلیارد تومان در سال جاری در معابر شهر قدس آسفالت ریزی انجام شده که به این ترتیب نهضت آسفالت ریزی در این شهر محقق شده است.

وی در خصوص نیروهای پیمانکاری در شهرداری شهر قدس نیز افزود: در مورد پیمانکاران خدمات شهری و فضای سبز و پرداخت حقوق کارگران تذکرات لازم داده شده و قطعا در جهت حفظ حقوق کارگران با ادامه این روند برخورد قانونی انجام خواهد شد. بی تردید نباید حق و حقوق این کارگران زحمت کش نادیده گرفته شود.

شهردار شهر قدس در خصوص فعالیت گرمخانه شهر قدس نیز اظهار کرد: با وجود مشکلات، تمدید مجوزهای این گرمخانه پیگیری و انجام شد و این گرمخانه همچون سال های گذشته فعال خواهد بود. این گرمخانه را تجهیز کردیم و آن را فعال نگه می داریم و قطعا بازسازی و توسعه آن نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت. برای جمع آوری متکدیان چندین بار طرح های متعدد اجرایی شده و این روند به صورت مداوم پیگیری خواهد شد.

شهلی در خصوص موضوع کمبود پارکینگ عمومی در سطح شهرقدس و احداث پارکینگ های عمومی نیز گفت: ۱۵۰۰ ظرفیت پارکینگ عمومی در آینده در سطح شهر قدس اضافه خواهد شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023