گردشگری و سفر

استان اردبیل دارای ظرفیت‌های مهم گردشگری در سطح بین المللی است

مجله خبری آبادی 118/اردبیل مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از اجرای طرح های متعدد گردشگری برای تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری در سطح بین المللی خبر داد.

حسن محمدی ادیب، ۱۴ فروردین در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت‌های متعدد فرهنگی، طبیعی و گردشگری استان اردبیل گفت: این استان به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری کشور شناخته می‌شود و با توجه به اجرای طرح‌های مختلف گردشگری انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک به عنوان یکی از مقاصد گردشگری بین‌المللی تبدیل شود.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به روند رو به رشد حضور گردشگران خارجی در استان اردبیل، افزود: شاهد افزایش علاقمندی سرمایه‌گذاران خارجی به ویژه سرمایه‌گذارانی از کشورهای عربی برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان اردبیل هستیم و اداره کل میراث‌فرهنگی با طراحی بسته‌های سرمایه‌گذاری آماده حمایت از علاقمندان به سرمایه‌گذاری است.

وی تاکید کرد: استان اردبیل با وجود چشمه‌های آب گرم و سرد معدنی و تاثیر درمانی آنها بهترین ظرفیت را برای توسعه گردشگری سلامت دارد و با سرمایه‌گذاری بیشتر در این زمینه و معرفی ظرفیت‌های موجود می‌تواند در سطح بین‌المللی مورد توجه قرار بگیرد.

محمدی ادیب ادامه داد: اردبیل با جاذبه‌های متنوع در حوزه جاذبه‌های طبیعی، میراث‌فرهنگی و جاذبه‌های انسان ساخت مثل پل‌های معلق می‌تواند میزبان شایسته‌ای برای سلیقه‌های مختلف گردشگری باشد و ما امیدواریم استان اردبیل و قابلیت‌های گردشگری آن را آن گونه که هست؛ معرفی کنیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023