گردشگری و سفر

استقبال مسافران از اقامتگاه‌های بوم‌گردی خراسان رضوی

مجله خبری آبادی 118/خراسان رضوی پس از دو سال کرونا و تعطیلی سفرها، صنعت گردشگری استان ضررهای زیادی را متحمل شده است. در این مدت هتل‌ها، مهمان‌پذیرها و اقامتگاه‌ها یا با تعطیلی اجباری دست به گریبان بودند یا مهمانان کمی داشتند.

مشهد شهری است که بخش زیادی از اقتصاد آن وابسته به گردشگر است و کرونا بخش زیادی از اقتصاد و فعالیت‌های شهر را فلج کرد. در نهایت اما پس از دو سال کرونا و محدودیت سفر، مسافران و گردشگران زیادی این نوروز را برای سفر انتخاب کرده‌اند و مشهد نیز مانند همیشه مقصد بسیاری از مسافران خواهد بود.

از آنجایی که اقامتگاه‌های بوم‌گردی چند سالی است که مورد توجه تعداد زیادی از افراد قرار گرفته است، سپری کردن تعطیلات در محیط آرام روستا و آشنایی با فرهنگ بومی برای گردشگران تجربه شیرینی به همراه خواهد داشت.البته تجربه چنین سفرهایی زمانی شیرین است که میزبان نیز از آمادگی لازم برخودار باشد.

صادق کاظمیان، دبیر جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌گردی ایران در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118 در خصوص وضعیت اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان خراسان برای نوروز ۱۴۰۱ اظهار کرد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان با توجه اینکه در نوروز دو سال گذشته و دیگر روزهای سال میزبان تعداد کمی از مسافران بوده‌اند، امسال برای پذیرایی از مهمانان داخلی و خارجی از آمادگی لازم برخوردار هستند.

وی افزود: در این راستا طبق دستوراتی که اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در خصوص رعایت پروتکل‌ها و واکسیناسیون میزبانان اقامتگاه‌های بوم‌گردی ابلاغ کرده است، علاوه بر ایجاد فضای ایمن از لحاظ ابتلا به کرونا با ارائه خدمات شایسته باید بتوانند ازمهمانان به خوبی پذیرایی کنند.

 دبیر جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌گردی ایران ادامه داد: ۱۴۰ اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان‌ها و روستاهای مختلف استان خراسان رضوی در نوروز ۱۴۰۱ فعال هستند و امیدواریم که بتوانند خدمات خوبی به گردشگران داخلی وخارجی ارائه دهند.

کاظمیان تصریح کرد: از آنجا که در طی سال‌های اخیر این اقامتگاه‌ها همراه با رعایت اصول مهمان نوازی توانستند جاذبه‌های طبیعی و تاریخی مختلف استان را معرفی کنند، در به تصویر کشیدن فرهنگ بومی و محلی نیز به خوبی عمل کرده‌اند. اقاماتگاه‌های بوم‌گردی استان همچنین در رونق گردشگری خوراک مناطق مختلف موثر بوده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه استقبال خوبی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی صورت گرفته است، گفت: تا حد ممکن پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا رعایت می‌شود و از جایی که اکثر این اقامتگاه‌ها در محیط روستایی قرار دارند، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این محیط‌ها راحت است.

کاظمیان تاکید کرد: در این راستا مطابق با دستورات اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان خراسان رضوی مطمئنا اقامتگاه‌ها با حفظ فلسفه خود میزبان گردشگران و مسافران نوروزی خواهند بود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023