گردشگری و سفر

اسکله گردشگری روستای صلیحاویه در شادگان به بهره‌برداری رسید

مجله خبری آبادی 118/خوزستان همزمان با هفته گردشگری اسکله گردشگری روستای صلیحاویه در کنار دریاچه این روستا تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید.

به ‌گزارش مجله خبری آبادی 118، همزمان با برنامه‌های مختلف هفته گردشگری در سطح کشور یکی از مهمترین فعالیت‌ها در شادگان به بهره‌برداری رسیدن اسکله گردشگری روستای صلیحاویه در مجاورت دریاچه این روستا است.

دریاچه روستای صلیحاویه بزرگترین دریاچه آب‌شور خوزستان محسوب می‌شود و قرار است در آینده نقش مهمی در حوزه گردشگری آبی در بخش دارخوین شهر شادگان ایفا کند.

بهره‌برداری از اسکله مسقف این دریاچه جزو زیرساخت‌های بهره‌برداری از این محوطه بزرگ آبی است که نقش مهمی در بخش دارخوین ایفا می‌کند. همچنین اسکله‌های روستای حدبه در بخش خنافره و روستای ابوشلوگ در بخش مرکزی نیز از کارهای زیرساختی حوزه گردشگری شهرستان است که مراحل آن به پایان رسیده و قابل بهره‌برداری هستند.

همچنین محوطه بزرگ گردشگری ام‌الحجار که در کنار ساخت سکوهای متعدد، اسکله گردشگری آن در کنار رودخانه نیز احداث می‌شود از دیگر اقدامات است.

اجرای این طرح‌ها از مرداد ۱۴۰۱ با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان آغاز شد و تا دی‌ماه ادامه خواهد داشت. هدف از اجرای آن‌ها ایجاد توازن در حوزه گردشگری در سه بخش دارخوین، خنافره و مرکزی شهرستان شادگان در زمینه شناخت همه ظرفیت‌های گردشگری آبی اعم از دریاچه‌ای، تالابی، رودخانه‌ای و دریایی است.

در ادامه روستای رُگبه، منصوره ‌عاصی و صراخیه نیز ساماندهی و زیرساخت‌های آن‌ها تکمیل خواهد شد.

انتهای پیام  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023