جامعه شهری

اعلام جزئیات طرح «نوماند» در پایتخت/ شارژ موجودی کیف پول با تحویل پسماند خشک

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در مورد مزایای استفاده از طرح نوماند برای شهروندان توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، محمدی در مورد آخرین وضعیت طرح «نوماند» با اشاره به اینکه از ۲۳ دی ماه زیرساخت‌های اجرای این طرح در تمامی مناطق ۲۲گانه شهر تهران فراهم شد، اظهار کرد: شهروندان تهرانی می‌توانند با نصب سوپراپلیکیشن «شهرزاد» و مراجعه به بخش «نوماند»، درخواست خود را برای تحویل و فروش پسماندهای خشک ثبت و روز و ساعت مراجعه ناوگان دریافت پسماند را طبق زمان‌بندی دلخواه خود اعلام کنند.

وی افزود: از روز ۲۳ دی ماه و پس از حدود ۴۰ روز از اجرای آزمایشی این طرح در سه منطقه ۱۳،۱۴ و ۸ شهروندان مناطق ۲۲گانه در سه روز، یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۲ تا ۱۶ می‌توانند، ثبت سفارش کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در مورد مزایای طرح «نوماند» برای شهروندان اظهار کرد: شهروندان با استفاده از موجودی کیف پول‌شان که ما به‌ازای تحویل پسماند خشک شارژ می‌شود، می‌توانند از میادین میوه و تره بار شهرداری تهران خرید کنند و همچنین کارت بلیت مترو خود را شارژ کنند. خرید مجوز تردد در محدوده طرح ترافیک، خرید از فروشگاه‌های منتخب شهروند و همچنین پرداخت کرایه تاکسی نیز از دیگر خدماتی است که شهروندان می‌توانند با تحویل زباله‌های خشک خود و افزایش موجودی کیف پول‌شان از آن بهره‌مند شوند.

محمدی افزود: همچنین شهروندان می‌توانند با مراجعه به کیف پول شهروندی، هزینه تفکیک و تحویل دریافتی پسماندشان را از طریق کارت بانکی عضو شبکه شتاب به کارت خود واریز و در واقع به صورت نقد مبلغ فوق را دریافت کنند.

وی درخصوص تبلیغات و اطلاع‌رسانی این طرح با اشاره به اینکه قرار است طرح «نوماند» و اپلیکیشن «شهرزاد» و خدماتی که این سوپراپلیکیشن به شهروندان تهرانی ارائه می‌دهد از امروز شنبه هفتم بهمن ماه به صورت اکران محیطی در سطح شهر به شهروندان اطلاع رسانی شود، گفت: از بدنه اتوبوس‌های شهری، بدنه قطارهای مترو و کتیبه‌های نصب شده داخل واگن‌های مترو برای اطلاع رسانی شهروندان در این زمینه استفاد می‌شود.

محمدی ادامه داد: تاکنون شهروندان مناطق ۲، ۴، ۱۱ ،۸ ،۱۳،۱۴ و ۱۸ از طرح «نوماند» استقبال خوبی داشته ند. در کل با توجه به اینکه در مورد طرح «نوماند»، اطلاع رسانی هنوز به صورت متمرکز صورت نگرفته و خیلی از شهروندان هنوز با این طرح آشنا نشده اند. در صورتی که اطلاع رسانی به صورت متمرکز در همه فضاهای شهری تهران و رسانه‌های جمعی اتفاق بیفتد قطعا آگاهی و اعتماد مردم نسبت به موضوع تفکیک در مبدأ و تحویل دادن پسماند خشک و بازگرداندن مواد قابل بازیافت به چرخه بازیافت افزایش خواهد یافت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند مبلغ دریافتی بابت تحویل پسماندهای تفکیکی‌شان را به خیریه‌ها اهدا کنند و در امور حمایت از نیازمندان و بیماران مشارکت کنند.

بر اساس گزارش سایت شهر، بیشترین میزان استقبال از  این طرح در میان کودکان و دانش آموزان و مادران خانه‌دار بوده است‌.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023