گردشگری و سفر

افتتاح ۱۳ پروژه گردشگری در خراسان‌رضوی با بیش‌از ۱۸ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در دهه فجر

مجله خبری آبادی 118/خراسان رضوی مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: ۱۳ پروژه گردشگری خراسان رضوی با ۱۸ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در دهه فجر افتتاح می‌شود.

سیدجواد موسوی اظهار کرد: این پروژه‌های سرمایه‌گذاری گردشگری در قالب یک هتل ۵ ستاره، ۲ هتل سه ستاره، یک هتل یک ستاره، یک مهمانپذیر، ۲ سفرخانه سنتی، ۶ اقامتگاه بوم‌گردی و خانه مسافر به بهره برداری می‌رسند.

وی ادامه داد: این پروژه‌ها برای ۳۰۱ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌‎کند و در طول دوره ساخت نیز برای حداقل ۱۰۰۰ نفر ایجاد شغل موقت کرده‌اند.

موسوی تصریح کرد: بر این اساس تعداد ۵۴۰ تخت رسمی به تعداد تخت‌های اقامتی استان خراسان رضوی افزوده می‌شود که با احتساب یک نفر اضافه تعداد آن به حدود ۷۰۰ تخت می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها در شهرستان‌های مشهد، گناباد، طرقبه و شاندیز، چناران، کلات نادری و درگز به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه حجم پروژه‌های افتتاحی دهه فجر امسال در کشور به میزان ۹۱ هزار میلیارد ریال و حجم سرمایه‌گذاری استان خراسان رضوی ۱۸ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال است، بیش از یک پنجم حجم سرمایه‌گذاری پروژه‌های افتتاحی دهه فجر امسال در این استان قرار دارد.

موسوی یادآور شد: در حوزه میراث فرهنگی نیز ۱۲ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد ریال کلنگ‌زنی و افتتاح، در حوزه صنایع‌دستی ۳ پروژه در رشته‌های سفال، پتینه و نقاشی و هنرهای چوبی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد ریال در استان به بهره‌برداری می‌رسند.

به نقل از اداره کل میراث‌فرهنگی وگردشگری خراسان رضوی، وی افزود: در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تعداد ۲۸ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده‌اند یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023