جامعه شهری

افزایش آلودگی هوای تهران تا ظهر پنجشنبه

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی این استان، آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد ملایم و به دلیل استقرار جوی پایدار کاهش کیفیت هوا و از پنجشنبه (۱۶ آذرماه) وزش باد و بارش پراکنده در بعضی نواحی و گاهی رگبار باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی با وزش ملایم باد در ارتفاعات و گاهی وزش متوسط باد پیش‌بینی می‌شود.

با توجه به استقرار جوی پایدار و عدم وزش باد قابل ملاحظه شرایط برای انباشت ذرات آلاینده هوا و افزایش غبار مهیا است. از این رو کاهش کیفیت هوا در سطح استان و افزایش غلظت آلاینده‌ها در نواحی شهری و پرتردد از امروز تا ظهر پنجشنبه (۱۴ تا ۱۶ آذر) مورد انتظار است.

طی روز پنجشنبه با گذر موجی از استان رخداد ناپایداری‌هایی به شکل افزایش ابر وزش باد و بارش پراکنده در بعضی نواحی و گاهی رگبار باران مورد انتظار است.

در بعضی ساعت‌های پنجشنبه تا صبح جمعه (۱۶ تا ۱۷ آذر) در نیمه‌جنوبی و نواحی غربی استان گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از چهارشنبه تا پنجشنبه کاهش نسبی دما در سطح استان مورد انتظار است.

آسمان تهران فردا (۱۴ آذر) صاف وغبارآلود و در بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۸  و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۱۶ آذر) نیمه ابری و غبار محلی، گاهی ابری وبارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۴  درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ایستگاه فیروزکوه با کمینه دمای ۶- سردترین ایستگاه طی ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

میانگین کیفیت هم‌اکنون هوای تهران نیز ۱۵۷ و در شرایط ناسالم  با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023