اجتماعی

افزایش قربانیان خشونت خانگی در آلمان

شمار قربانیان خشونت خانگی در آلمان در سال گذشته میلادی (۲۰۲۲) به طور قابل توجهی افزایش داشته است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، روزنامه «ولت ام زونتاگ» با استناد به آمارهای وزارت کشور آلمان و دفاتر تحقیقات جنایی در ۱۶ ایالت آلمان گزارش داد، در سال گذشته میلادی بیش از ۱۷۹ هزار قربانی خشونت خانگی در سراسر کشور توسط پلیس به ثبت رسیده‌ است. این آمار در مقایسه با سال پیش از آن افزایشی ۹.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

با این حال به دلیل ترس قربانیان از مراجعه به پلیس، تخمین زده می‌شود که آمار واقعی خشونت خانگی در آلمان بیش از موارد ثبت‌شده باشند.

این آمار حاکیست دو سوم از قربانیان خشونت خانگی در آلمان زنان بوده‌اند. همچنین طبق این گزارش خشونت‌های خانگی توسط شریک زندگی، شریک سابق یا اعضای خانواده قربانی اعمال شده‌اند.

میزان خشونت خانگی در ایالت نوردراین وستفالن که پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان به شمار می‌رود در سال گذشته میلادی افزایشی ۸.۵ درصدی داشته است. نکته قابل‌توجه اینجاست که تعداد موارد آسیب‌های بدنی ناشی از خشونت خانگی در این ایالت، طی پنج سال اخیر ۲۶.۲ درصد افزایش داشته است.

«لیزا پاوز»، وزیر امور خانواده آلمان اذعان داشته که خشونت خانگی در این کشور غالبا بدور از چشم دیگران و در حوزه خصوصی رخ می‌دهند. به گفته پاوز، احساس شرم و گناه از جانب افراد آسیب‌دیده مانع از آشکار شدن این جرائم شده و به همین دلیل موارد خشونت خانگی به ندرت به پلیس گزارش داده می‌شوند.

یک معضل جدی اجتماعی

«نانسی فزر»، وزیر کشور آلمان نیز خواستار کنترل بیشتر پلیس روی عاملان خشونت خانگی شده است. او تأکید کرده، پلیس باید افراد مهاجم را که از خانه اخراج شده‌اند به طور مداوم کنترل کند تا آنها نتوانند پس از گذشت مدتی کوتاه، بار دیگر به خانه بازگردند.

فزر خشونت خانگی را «نه یک مسئله خصوصی بلکه یک مشکل جدی اجتماعی» توصیف کرده و افزوده است: خشونت فقط با بد رفتاری و ضرب و شتم شروع نمی‌شود، بلکه ایجاد وحشت روانی و پاییدن و تعقیب نیز خشونت به شمار می‌آیند.

در سال ۲۰۲۱ میلادی نیز بیش از ۱۶۰ هزار نفر در آلمان قربانی خشونت خانگی شده‌ بودند که دو سوم آنها زن بودند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023