گردشگری و سفر

اقامت مسافران نوروزی در گیلان از ۱۱ میلیون نفر گذشت

مجله خبری آبادی 118/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: در طرح نوروزی امسال میزان اقامت مسافران در استان(اقامت در مراکز اقامتی ثابت و موقت) تعداد ۱۱ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۵۱۴ نفر/شب اقامت بوده که رشد ١١٢ درصدی دارد.

ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به ورود مسافران نوروزی به استان گیلان در طرح نوروزی از ۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۱ تاکنون، اظهار کرد: در راستای‌ ارتقاء خدمات‌دهی به مسافران نوروزی تاکنون ۲۰۷ واحد تاسیسات گردشگری استان گیلان به دلیل رعایت مقررات و میزبانی مناسب مورد تشویق قرار گرفته اند.

وی افزود: در این مدت میزان اقامت مسافران در استان(اقامت در مراکز اقامتی ثابت و موقت) تعداد ۱۱ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۵۱۴ نفر/شب اقامت بوده که رشد ١١٢ درصدی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان تصریح کرد: نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر گردشگر نیز در این زمان از موزه ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کرده‌اند که این رقم نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۸۱ درصد رشد داشته است.

جهانی گفت: علاوه بر اینکه امکان اقامت مسافران و گردشگران در هتل‌ها، اقامتگاه‌های سنتی، مهمانپذیرها، هتل آپارتمان ها، اقامتگاه های بومگردی و خانه مسافر ها فراهم شد، اقامتگاه‌های موقت، تاسیسات اقامتی وابسته به وزارت آموزش و پرورش و سایر مراکز اقامتی ادارات و دانشگاه ها نیز برای این امر بسیج شده است.

وی درمورد بازدید تیم‌های نظارتی از تاسیسات گردشگری استان که از ۱۶ اسفندماه آغاز شده است نیز خاطرنشان کرد: این میزان نسبت به دور مشابه سال گذشته بیش از ۶۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل میراث گیلان اظهار کرد: همچنین در جریان ۷۰۰ بازدید انجام شده از سوی تیم های نظارتی ١١٠ مورد تذکر شفاهی و ٨٨ مورد تذکر کتبی گرفتند و یک مورد تعطیل شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023