جامعه شهری

اقدامات شرکت متروی تهران در حمایت از حقوق معلولان

در راستای اجرایی شدن اهداف قانون حمایت از حقوق معلولان و آن بخش از وظایفی که به تسهیل تردد در ایستگاه‌های شبکه راه‌آهن شهری منجر می‌شود، شرکت متروی تهران اقدامات متعددی را از سال ۱۳۹۹ آغاز کرده که هر سال به کیفیت و تنوع این قبیل فعالیت‌ها افزوده شده است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مهندس پرویز ظهراب‌زاده معاون فنی و مهندسی شرکت متروی تهران در تشریح نتایج اقدامات صورت گرفته به منظور تحقق مفاد قانون حمایت از حقوق معلولان گفت: از سال ۱۳۹۹ شرکت متروی تهران در ۵ بخش مختلف شامل نصب آسانسور، افزایش پله‌های برقی‌ ایستگاه‌ها، تعبیه خطوط بساوایی، ایجاد رمپ معلولان و همچنین احداث گیت عریض ویلچر، فعالیت‌های گوناگونی انجام داده که ثمره آنها در ۴۲ ایستگاه از خطوط ۳ ، ۴ ، ۶ و ۷ قابل مشاهده است.

وی در مورد برنامه‌های سال جاری و اقدامات برنامه‌ریزی شده در این زمینه برای خطوط جدید نیز اظهار کرد: در ایستگاه علامه جعفری که نخستین افتتاحیه شبکه متروی تهران طی سال ۱۴۰۲ بود، مسیر ویژه نابینایان، گیت عریض ویلچر، پله برقی و میله دستگرد تعبیه شد و رمپ ورودی و آسانسور این ایستگاه از دسترسی دوم آن در حال اجرا است.

همچنین ورودی سوم ایستگاه بریانک در خط ۷ مترو که به صورت ویژه برای توان خواهان طراحی شده است، در مرداد ماه به بهره‌برداری رسید. در خط ۷ مجوز بهره‌برداری از ۱۵ دستگاه آسانسور برای ایستگاه‌های مهدیه، برج میلاد، بوستان گفتگو، هلال احمر، کمیل و چهل تن دولاب نیز اخذ شد.

بنابر اعلام روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) معاون فنی و مهندسی شرکت متروی تهران در پایان صحبتهای خود افزود: در تمام طراحی‌های انجام شده برای ایستگاه‌های خطوط جدید (خط ۸ تا خط ۱۱) و ایضاً ایستگاه‌های در نظر گرفته شده برای پروژه‌های توسعه شرقی خط ۲، توسعه شمال غربی خط ۷ و نیز توسعه شرقی خط ۴ هم ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت، طبق نشریه ۸۹۳ – ض رعایت شده است تا خدمات کیفی و کمی مورد نظر، طبق قوانین متناظر با این امر اعمال شوند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023