جامعه شهری

امتیاز ویژه برای ساخت‌وساز گردشگری در شهری از مازندران

صدور پروانه ساخت‌وساز تأسیسات گردشگری در تنکابن از توابع استان مازندران، با پیشنهاد شهردار و تصویب شورای این شهر، از پرداخت عوارض معاف شد.

محمدابراهیم لاریجانی ـ شهردار تنکابن ـ با اعلام این خبر به مجله خبری آبادی 118 گفت: هزینه پروانه ساختمانی برای تأسیسات گردشگری و به طور مثال یک هتل چهار یا پنج‌ستاره گاهی به چند ده میلیارد تومان می‌رسد و اگر تغییر کاربری و یا سایر خدمات شهرسازی نیز نیاز شود، این رقم خیلی بیشتر هم خواهد شد که معمولا همان ابتدای کار، نقدینگی سرمایه‌گذاران را می‌بلعد.

او افزود: در راستای حمایت از توسعه زیرساخت‌های گردشگری، در دفترچه عوارض محلی شهر تنکابن که به تصویب شورای شهر رسیده است و پایه و ملاک اخذ هرگونه عوارض توسط شهرداری تنکابن است، تعرفه تمام ساخت‌وسازها و صدور پروانه ساختمانی برای تأسیسات با کاربری گردشگری اعم از هتل و سایر مراکز اقامتی، اسکله‌های تفریحی، مراکز پذیرایی و هر آنچه  در قانون صنعت گردشگری کشور در فهرست تأسیسات گردشگری قلمداد می‌شود، پس از تأیید و صدور موافقت اصولی قانونی توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، صفر در نظر گرفته شده است. 

شهردار تنکابن همچنین از تسری این سیاست در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی خبر داد و گفت: ساخت کارگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع دستی و یا مرمت ابنیه تاریخی و هرگونه مرمت و عملیات ساختمانی که به احیای بافت تاریخی  و یا  ترویج صنایع دستی مرتبط باشد  و به این دو حوزه کمک کند نیز  معاف از عوارض است. .

لاریجانی همچنین از آماده‌سازی ۲۱ بسته و فرصت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های تفریحی و توریستی  شهر تنکابن خبر داد و افزود: این بسته‌های سرمایه‌گذاری در منطقه تنکابن در نمایشگاه‌های آتی عرضه می‌شود.

تنکابن یا شهسوار، چهارمین شهر بزرگ استان مازندران، در همسایگی رامسر و چالوس قرار دارد و پرجمعیت‌ترین شهرستان غرب استان مازندران به شمار می‌آید و جنگل‌های دوهزار و سه‌هزار شاخص‌ترین جاذبه گردشگری این منطقه است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023