اجتماعی

امضای ۱۰ تفاهم‌نامه تحقیق و توسعه صنایع هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین‌اجتماعی

با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، ١٠ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین‌اجتماعی -تاپیکو- به امضاء رسید.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران و در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین‌اجتماعی -تاپیکو- که با حضور دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی انجام شد، گفت: مجموعه تفاهم‌نامه‌های شرکت‌های زیرمجموعه وزارت کار از جمله تاپیکو با سایر بخش‌های خصوصی و دولتی در حوزه پتروشیمی یک میلیارد یورو سرمایه‌گذاری ارزی است.

سیدصولت مرتضوی افزود: امیدواریم این سرمایه‌گذاری‌ها منجر به افزایش تولید اشتغال برای جوانان و متخصصین در کشور شود.

وی با اشاره به اینکه مجموعه این تفاهم‌نامه‌ها یک میلیارد یورو سرمایه‌گذاری ارزی است، ابراز امیدواری کرد که در سال‌جاری با همراهی دولت و بخش خصوصی شاهد کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی در کشور باشیم.

براساس این گزارش همزمان با حضور سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، تفاهم‌نامه و قراردادهای برنامه‌ریزی، تحقیق و توسعه صنایع تاپیکو امضاء و تبادل شد.

با امضای این تفاهم‌نامه زمینه اشتغال‌زایی مستقیم برای ۳ هزار نفر از جوانان کشور فراهم خواهد شد. ۸۶ شرکت نفت، گاز و پتروشیمی زیرمجموعه  هلدینگ تاپیکو به‌صورت متمرکز در قالب غرفه تاپیکو در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران  توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود را در عرصه تولید و اشتغال به نمایش گذاشتند. شرکت‌های ایرانول، نفت پاسارگاد، پتروشیمی فن‌آوران، پتروشیمی خراسان، پتروشیمی غدیر، پتروشیمی آبادان، پتروشیمی فارابی و … که از شرکت‌های زیرمجموعه تاپیکو هستند، در این غرفه حضور دارند.

هلدینگ تاپیکو بزرگترین هلدینگ زیرمجموعه شستا است که شرکت‌های فعال در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ذیل این شرکت فعالیت می‌کنند.

نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران به‌عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه سالانه با حضور جمع کثیری از شرکت‌های توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپا می‌گردد و فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکت‌های فعال در این صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید دست‌اندرکاران و متخصصان این صنعت قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازارها و سمت‌وسوی رشد این صنعت، فعالیت‌ها و نوآوری‌های آتی خود را هدایت کنند.

در حاشیه مراسم امضای این تفاهم‌نامه، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی -شستا- از سرمایه‌گذاری ١۵ هزار میلیارد تومانی این شرکت در حوزه تولید و صنعت با اشتغالزایی بالا خبر داد.

ابراهیم بازیان افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه‌های مختلف نفت، گاز، پتروشیمی ، فولاد و صنایع است و ١۶٠ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در مجموعه شستا تا سال ١۴٠۵ در نظر گرفته شده است و سال گذشته ١٠ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف توسط این شرکت صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی با بیان اینکه هر قراردادی یک جبهه جهادی جدید برای اشتغال و رشد تولید است، گفت: در این نمایشگاه و با حضور وزیر کار و مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ١٠ تفاهم‌نامه امضاء شد که عملیات اجرایی این قراردادها شروع شده است و در تلاش هستیم تا کار سرعت بگیرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، بازیان تأکید کرد: در ١٠ سال گذشته رکود در سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی داشتیم اما اکنون امضای این تفاهم‌نامه‌ها به جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی می‌انجامد و در آینده جدید شاهد رشد تولید و اشتغال خواهیم بود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023