اجتماعی

امیدواریم مسئله مسمومیت دانش‌آموزان سریعتر به نتیجه قطعی برسد

مجله خبری آبادی 118/البرز معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دشمنان درصدد هستند تا زنان را ابزار قرار دهند که باید با بصیرت مانع سوء استفاده آنان شد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، انسیه خزعلی روز یکشنبه ۱۴ اسفند در جمع بانوان تاثیرگذار البرز گفت: مصوبه امروز مجلس حرکت خوبی است که به واسطه آن اقدامات موثری در حوزه زنان و خانواده شکل می گیرد.

وی بیان کرد: افزایش دو سال به سنوات بانوان اعضای هیات علمی در دست اقدام است و برخی از امور باید در حوزه زنان فرهنگ سازی و برخی قوانین اصلاح شود.

خزعلی افزود: امیدواریم مساله مسمومیت دانش آموزان هرچه سریعتر به نتیجه قطعی برسد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: دشمنان درصدد هستند تا زنان را ابزار قرار دهند که باید با بصیرت مانع سوء استفاده آنان شد.

خزعلی گفت: حمایت مالی و پیگیری صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار از دیگر اقدامات در حوزه زنان و خانواده بوده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به بازارچه های مجازی و کنگره زنان تاثیرگذار بیان کرد: درصدد هستیم این بازارچه ها به چند زبان در کشورهای همسایه ایجاد شود.

وی با اعلام اینکه اقدامات موثری در حوزه زنان انجام شده تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم گفت: دولت به صورت عملیاتی وارد عمل شده، اما بسیاری از موانع و کارشکنی ها، فرسایشی شدن برخی از کارها به دلیل شرایط اغتشاشات و تحریم را شاهد هستیم که با تلاش های مضاعف اکنون از گردنه ها با همت و حضور مردم عبور کردیم.

خزعلی یادآور شد: مساله اشتغال ورزشکاران با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب در این زمینه به صورت مکتوب ارایه شود، بنابراین به دنبال راهکار در این زمینه هستیم و از طریق اسپانسرها در تامین تجهیزات ورزشی نیز توجه لازم صورت گیرد.

معاون رئیس جمهور درامور زنان و خانواده گفت: در سال گذشته متمرکز برامور زنان سرپرست خانوار بودیم؛ برخی ازاین زنان با بنیاد برکت قرارداد بستند.

وی افزود: در موضوع بازار فروش محصولات و دستاوردهای زنان سرپرست خانوار در استان ها، برای هر استان یک بازارچه پیش بینی شده و به صورت مجازی اکنون نیز با اولویت زنان سرپرست خانوار اقدامات لازم در حال انجام است.

خزعلی همچنین در جمع بانوان و مردان آتش نشان سازمان آتش نشانی کرج اظهار کرد: پیشنهاداتی از سوی بانوان رسیده تا با برنامه‌ریزی نظام واره شغلی زنان در برنامه هفتم توسعه بتوانیم آنها را در قانون کار به صورت عملیاتی اعمال کنیم.

وی افزود: بر این اساس بانوان، موضوعات حوزه کاری خود را در بحث‌های بازنشستگی، سنوات، ساعات کار، فرزند آوری، نحوه محاسبه بیمه را در محل کار خود به صورت مکتوب ارسال کنند.

خزعلی با بیان اینکه در برخی از موضوعات متاسفانه پشتیبانی قانونی نداریم و باید اصلاح شود، گفت: درصدد هستیم تا انعطافی در شغل‌های مختلف در نظام واره شغلی زنان تعریف کنیم و تمام مشکلات بانوان در مشاغل سخت از جمله سنوات مشاغل سخت در ایام بارداری و نگهداری فرزندان دیده شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به درخواست‌های تعدادی از بانوان البرزی در این نشست گفت: موارد مرتبط با حوزه معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری در بخش‌های امنیت شغلی زنان و ایجاد توازن در شغل‌های مختلف به جد در دستور کار است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023