اجتماعی

انتقاد عضو شورای شهرازعملکرد ستادجمعیت تهران/لزوم بهره گیری از فضاهای تبلیغاتی برای جوانی جمعیت

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با گلایه از عملکرد ستاد جمعیت شهر تهران گفت: قرار شد هر شش ماه یکبار سلسله گزارشات این ستاد به شورای شهر تهران ارائه شود، اما تاکنون هیچ گزارشی از عملکرد آن دریافت نکرده ایم.

نرگس معدنی پور در گفت وگو با مجله خبری آبادی 118، در مورد عملکرد ستاد جمعیت شهر تهران با بیان اینکه مصوبه «الزام شهرداری تهران برای تشکیل ستاد مدیریت جمعیت شهر» در اواخر سال ۹۴ در دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران، تصویب و در دستور کار قرار گرفت، گفت: ستاد مدیریت جمعیت شهر تهران وظایفی همچون انجام پژوهش ها و مطالعات گسترده در زمینه نحوه کاهش جمعیت مهاجر به شهر تهران؛ توسعه استانداردسازی و اختصاص تسهیلات مناسب در فضاهای عمومی و وسایل حمل ونقل عمومی برای بانوان در دوره بارداری و شیردهی برعهده داشت.

وی ادامه داد: همچنین این ستاد باید در راستای توسعه و ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و مراقبت های پزشکی در جهت سلامت باروری و فرزندآوری در مراکز بهداشتی وابسته به شهرداری تهران، برنامه ریزی و تسهیل گری جهت ایجاد مشوق های عملی و رفع موانع ازدواج آسان، ترویج تشکیل خانواده و افزایش تعداد فرزندان، کاهش سن ازدواج و اجرای برنامه های حمایتی از زوج های جوان در مراکز فرهنگی شهرداری تهران، استفاده از فضاهای مناسب در اختیار شهرداری به منظور برگزاری مراسم ازدواج جوانان یا همان برپایی تالارهای یاس، ایجاد و حمایت از فضاهای نگهداری از کودکان برای مادران شاغل در مراکز متعلق به شهرداری، تدوین و تصویب برنامه های عملیاتی حمایت از فرزند آوری و تدوین دستورالعمل های اجرایی اقدام می‌کرد که بعضی از آنها اجرا شده و بعضی دیگر  نیاز به برنامه ریزی مجدد دارند.

معدنی پور با انتقاد نسبت به عملکرد ستاد جمعیت شهر تهران، تصریح کرد: قرارشد هر شش ماه یکبار سلسله گزارشات این ستاد به شورای شهر تهران ارائه شود؛ اما تاکنون هیچ گزارشی از عملکرد آن دریافت نکرده ایم.

وی با اشاره به اینکه مبنا و سند بالادستی ما در ستاد مدیریت جمعیت شهر تهران مصوبه سال ۹۴ شورای اسلامی شهر تهران است، تاکید کرد: باید ستاد جمعیت در اجرای برنامه های خود به این مصوبه استناد کند و برنامه های سه سال آینده را طبق آن و حکم ۹۵ برنامه چهارم شهرداری تهران تهیه و اجرا کنند.

وی با اشاره به شاخص های حکم ۹۵ اظهار داشت: فعال سازی ستاد مدیریت جمعیت شهر تهران و اجرای برنامه های مصوب، ایجاد زیرساخت ها برای حمایت از ازدواج آسان، تجهیز و فعال سازی ۵ تالار یاس، تجهیز، راه اندازی و مدیریت ۶ مرکز فرآموز، ویژه برنامه های مناسبتی ویژه حوزه جمعیت و نهایتا کمپین های تبلیغی و ترویجی جمعیت و فرزند آوری از شاخص های موجود در این بخش به حساب می آیند که برنامه های عملیاتی آن باید تدوین و اجرا گردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر تهران با اشاره به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هر وظیفه ای که طبق قانون به شهرداری ها محول می شود باید با پیوست بودجه و حمایت دولت همراه باشد.

معدنی پور با بیان اینکه شورای اسلامی شهر تهران از هیچ کمکی در این مسیر دریغ نخواهد کرد، افزود: باید از فضاهای تبلیغاتی که در اختیار شهرداری تهران قرار دارد در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت استفاده کرد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023