جامعه شهری

انتقال تکنولوژی مسکن، حمل‌ونقل و محیط‌زیست از چین به شهرداری تهران

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: ما در مذاکرات با چین تنها به دنبال واردات نبودیم و انتقال تکنولوژی در زمینه مسکن، محیط زیست و حمل و نقل نیز دنبال شد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، لطف‌اله فروزنده در اولین همایش نهضت تأمین مالی شهر با بیان اینکه هدف اصلی ما این است که توان علمی کارشناسان شهرداری افزایش پیدا کند، اظهار کرد: ما بازیگران مختلفی را در صحنه مالی داریم که باید با برنامه منسجم امور را پیش ببرند که اولین نقش را حاکمیت شامل مجلس و دولت ایفا می‌کنند که از این دو بخش جهت نگاه ظرفیت ساز برای شهرداری ها تقدیر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم بستری فراهم شود که شهرداری‌ها در برنامه‌های مالی خود موفق شوند، تصریح کرد: بازیگر دیگر ما سرمایه‌گذاران مردمی هستند که استقبال بسیار خوبی از مشارکت با شهرداری ها دارند؛ استفاده از توان مردمی یکی از برنامه‌های تحولی تمام شهرداری هاست و می‌دانیم که بدون مشارکت سرمایه‌گذاران آنچنان که باید موفق نخواهیم شد.

فروزنده با تأکید بر جلب مشارکت عمومی برای پیشبرد پروژه‌ها و تأمین منابع اقتصادی جامعه، گفت: هم اندیشی و آغاز اقدامات سیستمی یکی از اهداف این همایش است و دولت، شهرداری‌ها و بانک‌ها و سرمایه گذاران از این مسیر برنامه منسجمی را دنبال می‌کنند؛ به ویژه در حوزه برقی سازی که یکی از مسائل مهم کشور در سال جاری است که در همین زمینه رئیس جمهور، وزرا و مسئولان توجه ویژه‌ای به موضوع دارند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ما در مذاکرات با چین تنها به دنبال واردات نبودیم و انتقال تکنولوژی در زمینه مسکن، محیط زیست و حمل و نقل دنبال شد و باید سرمایه گذاری نیز از سوی چین صورت بگیرد. اگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری و بورس نیز در این زمینه همکاری کنند حتماً می‌توانیم خدمات خوبی را به شهروندان در این دوره از مدیریت شهری ارائه دهیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023