اجتماعی

ایجاد شغل برای ۳۰۰۰ زن سرپرست خانوار در ۲۱ استان

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در قالب کسب‌وکار پایدار خانواده‌محور، در ۲۱ استان برای بیش از ۳۰۰۰ زن سرپرست خانوار ایجاد اشتغال شده است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، انسیه خزعلی در گفتگوی زنده تلفنی با برنامه “سلام صبح بخیر” شبکه سه سیما با موضوع “شعار سال و جمعیت” ضمن اشاره به بازدید خود از سازمان تامین اجتماعی از کاهش حدود ۲۵ درصدی بیمه بیکاری به عنوان یکی از نشانه‌های سرعت گرفتن اشتغال در کشور سخن گفت و تاکید کرد: حرکت دولت در اشتغال‌زایی بسیار خوب و قابل تحسین است.

وی افزود: در قالب کسب‌وکار پایدار خانواده‌محور، در ۲۱ استان برای بیش از سه هزار زن سرپرست خانوار ایجاد اشتغال شده است. البته این معاونت وظیفه ستادی در برنامه‌ریزی، هدایت و نظارت را برعهده دارد و امور اجرایی آن از طریق استانداری‌ها و با همکاری نهادهای مردمی انجام می‌شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به نقش کلیدی بانوان و مادران در ایجاد فرهنگ کار و زمینه‌سازی تولید به صورت مستقیم و غیرمستقیم خاطرنشان کرد: رشد جمعیت از عوامل مهم پایداری و استمرار تولید است؛ لذا به نیروی کار چه از جهت کمی و چه کیفی به عنوان مهم‌ترین مولفه قدرت و رشد اقتصادی باید توجه کرد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023