گردشگری و سفر

ایرانگردی به وقت ۳۰ اردیبهشت

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی از گرامی‌داشت روز ایرانگردی و ایرانشناسی در ۳۰ اردیبهشت‌ماه با راه‌اندازی کمپینی برای معرفی جاذبه‌ها و داشته‌های فرهنگی و تاریخی با هدف توسعه گردشگری داخلی خبر داد.

مصطفی فاطمی به مجله خبری آبادی 118 گفت: ۳۰ اردیبهشت ماه در تقویم، روز ایرانگردی و ایرانشناسی نام گرفته است، که امسال بزرگداشت این روز را متفاوت از سال‌های دیگر برگزار می‌کنیم. به همین منظور کمپینی با هدف توسعه گردشگری داخلی با معرفی جاذبه‌های شهری و روستایی برگزار می‌شود و از استان‌ها خواسته شده مراسم ویژه‌ای به این مناسبت داشته باشند. تجلیل از خادمان ستاد هماهنگی خدمات سفر نیز در این روز انجام می‌شود.

او اضافه کرد: هدف ما از پررنگ کردن این روز در تقویم، از یک سو معرفی جاذبه‌ها و از دیگر سو، شناساندن داشته‌های فرهنگی و تاریخی ایران به مردم است تا از این طریق، با ارزش‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی سرزمین ایران بیشتر آشنا شوند.

فاطمی با اشاره به گرامیداشت گردشگری در پنجم مهرماه هر سال و اختصاص روزی مجزا در تقویم ملی به ایرانگردی و ایرانشناسی، گفت: گردشکری یک روز جهانی دارد که به این انگیزه فعالان گردشگری در سراسر جهان این روز را جشن می‌گیرند و هر سال یک شعار اختصاصی دارد. روز ایرانگردی و ایرانشناسی اما یک روز ملی است تا ایرانیان با پیشینه تمدنی، طبیعت، دارین و داشته‌های فرهنگی بیشتر آشنا شوند و راه‌اندازی کمپین ویژه آن و اجرای برنامه‌های متفاوت، بیشتر از گذشته این روز را در تقویم و خاطره جمعی مردم تثبیت می‌کند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023