جامعه شهری

ایران برای ساخت مسکن وابستگی به خارج ندارد/ واردات اتوبوس و قطار از روی اضطرار بود

برخی از اعضای شورای شهر تهران امروز در جلسه علنی شورا درخصوص حضور چینی‌ها برای ساخت مسکن در تهران واکنش نشان دادند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، ناصر امانی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با بیان اینکه خبری از قول معاون شهرسازی شهرداری تهران مبنی بر حضور شرکت‌های چینی برای ساخت مسکن در بافت فرسوده تهران اعلام شده است که بازتاب منفی زیادی داشته گفت: ایران در مسئله مسکن وابستگی به خارج از کشور ندارد، اگر شورای شهر در این دوره پذیرفته که واردات اتوبوس و قطار از چین داشته باشیم از روی اضطرار بوده است چرا که بررسی‌ها نشان داد خودروسازان داخلی توانایی لازم برای ساخت این حجم از اتوبوس و واگن مترو را ندارند؛ اما در مورد مسکن نیازی به حضور شرکت‌های خارجی نیست، چرا که هم تولید کننده و هم سرمایه گذار داخلی وجود دارد و اگر قرار باشد این اقدام انجام شود باید دلایل قانع کننده به شورای شهر ارائه شود.

مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر نیز با بیان اینکه ایران در صنعت ساختمان‌سازی پیشرو است، اظهار کرد: هم در تولید مصالح و هم مباحث فنی و مهندسی ایران در سطح بالایی قرار دارد.

وی با بیان اینکه امروز در وزارت دفاع کارخانه‌ای وجود دارد که صنعتی سازی ساختمان را انجام می‌دهد و سبب شده که ایران در زمره چهار کشور برتر در صنعتی‌سازی ساختمان قرار گیرد، گفت: آقایان اول ظرفیت‌های ملی را ببینند و بعد در مورد ظرفیت‌های خارجی صحبت کنند و اساسا یک معاون چه صلاحیتی دارد که در مورد اینگونه مسائل صحبت می‌کند و مگر از شورای شهر اجازه‌ای در این خصوص گرفته شده است که با فکر و ذهن مردم بازی می‌شود.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز در واکنش به این دو تذکر عضو شورا گفت: گویا قرار است که سرمایه گذاری در این خصوص انجام بگیرد اما واقعیت این است که چند نفر از من هم در این خصوص سوال پرسیدند اما چون اطلاعی نداشتم باید نسبت به ارائه گزارشی در این خصوص به شورای شهر اقدام شود.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، پرویز سروری نیز در تذکر پیش از دستور خود در این باره گفت: در صحن به گونه ای صحبت شد که گویا اولین بار است از یک کشور خارجی برای ساخت مسکن استفاده می شود. اگر در مسکن به ویژه در بافت فرسوده اقدامی انجام می شود، باید مورد تقدیر قرار بگیرد نه اینکه به عنوان یک ضعف قلمداد شود، اگر شهرداری بتواند این کار را انجام دهد، باید دستش را بوسید.

وی ادامه داد: مشکلاتی که در تأمین اتوبوس داریم در مسکن نیز وجود دارد؛ مهمترین مسئله که با وجود اقدامات صورت گرفته هنوز به نتیجه نرسیده ایم، مسئله سرمایه گذاری است؛ لذا از اقدام شهرداری تهران برای توسعه مسکن تقدیر می کنیم.

سروری در این جلسه همچنین از تلاش نیروهای شهرداری تهران برای برف روبی و بازگشایی معابر تقدیر کرد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023