جامعه شهری

بارش برف و باران در شمال و غرب تهران از بعد از ظهر فردا

اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش برف و باران و وزش باد از بعد از ظهر دوشنبه تا سه شنبه (۱۶ و ۱۷ بهمن ماه) در پاره‌ای نقاط به‌ویژه نواحی شمالی و غربی استان خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118 بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران از امروز تا ظهر فردا آسمانی( ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه ) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات با وزش باد و در مناطق پرتردد شهری با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

برای بعد از ظهر دوشنبه تا سه شنبه(۱۶ و ۱۷ بهمن ماه) با گذر موج ضعیفی از استان، آسمانی نیمه ابری تا ابری، در پاره‌ای نقاط به‌ویژه نواحی شمالی و غربی گاهی بارش برف و باران و وزش باد مورد انتظار است همچنین در ساعات بعد از ظهر تا اواخر وقت سه شنبه در سطح استان به ویژه در نواحی جنوبی، غربی و ارتفاعات گاهی وزش باد شدید تا خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود.

در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه (۱۹ و ۲۰بهمن ماه) به‌تدریج با استقرار جوی پایدار، وضعیت جوی استان آسمانی صاف تا کمی ابری و در مناطق پرتردد و صنعتی همراه با افزایش غبار محلی و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

طی پنج روز آینده روند افزایش نسبی دما پیش‌بینی می شود.

آسمان تهران دوشنبه(۱۶ بهمن‌ماه) کمی ابری، همراه با غبار صبحگاهی، گاهی با وزش باد ملایم، از بعدازظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی ‌سه شنبه ( ۱۷ بهمن‌ماه) نیمه ابری، گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید از بعدازظهر کاهش ابر با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، توچال با کمینه دمای ۱۵- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023