جامعه شهری

بازدید دانشجویان از موزه نقشه‌ تهران با تخفیف ویژه در روز دانشجو

موزه‌ نقشه‌ تهران به مناسب ۱۶ آذر روز دانشجو، با تخفیف ویژه، میزبان بازدیدکانندگان دانشجوی این موزه است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118،  دانشجویان علاقه‌مند به بازدید از موزه‌ نقشه‌ تهران می‌توانند روز دانشجو، با ارائه‌ کارت دانشجویی و برخورداری از تخفیف، از این مجموعه‌ ارزشمند، دیدن کنند.  

موزه‌ نقشه‌ تهران یکی از بزرگ‌ترین مخازن نگهداری نقشه‌های ارزشمند و تاریخی در کشور به‌حساب می‌آید که به‌عنوان بخشی از مرکز آمار و رصد شهری در زیر مجموعه‌ سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران فعالیت می‌کند و حدود ۸۰۰ نقشه‌ از جهان، شهر تهران و سایر شهرهای ایران را در اختیار دارد. 

علاقه‌مندان می‌توانند یکی از معتبرترین نقشه‌هایی که حاوی اطلاعات ارزشمندی از تاریخ تهران است را نیز در موزه‌ نقشه‌ مشاهده کنند؛ این نقشه که معروف به نقشه‌ «عبدالغفار» است به دستور ناصرالدین‌شاه در سال ۱۲۸۵ هجری تهیه شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، امکان بازدید از موزه نقشه تهران طی ساعت ۹ صبح لغایت ۱۸ فراهم است و افراد می‌توانند برای دسترسی به موزه به آدرس انتهای اتوبان امام علی، بعد از میدان ارتش، به سمت سه راه اقدسیه، بعد از مسجد امام جعفر صادق، مراجعه کنند. سایت موزه‌ی نقشه به نشانی mapmuseum.tehran.ir نیز اطلاعات لازم را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023