گردشگری و سفر

بازگشایی مرزهای مالزی به روی گردشگران

مقام‌های مالزی مرزهای این کشور را پس از گذشت دو سال بسته بودن به دلیل شیوع ویروس کرونا به روی گردشگران باز می‌کنند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118 و به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام‌های مالزی روز سه‌شنبه اعلام کردند از یکم آوریل مرزهای این کشور را به روی تمام گردشگران واکسینه‌شده باز خواهند کرد. به این ترتیب مالزی به جمع کشورهایی اضافه می‌شود که روند کاهش محدودیت‌های مرتبط با شیوع ویروس کرونا را آغاز کرده‌اند.

این کشور که در جنوب شرقی آسیا واقع شده و به صنعت گردشگری متکی است، به دلیل سواحل سفید و جنگل‌های بارانی شهرت دارد. مرزهای مالزی در مارس ۲۰۲۰  بسته شدند اما مسافران اکنون برای ورود به این کشور فقط به ارائه نتیجه منفی آزمایش ویروس کرونا احتیاج دارند.

نخست وزیر مالزی اعلام کرد، مقام‌های این کشور معتقدند تصمیم بازگشایی مرزها، به اقتصاد کشور رونق می‌بخشد و گردشگری مالزی را از نو احیا خواهد کرد.

تصمیم بازگشایی مرزهای مالزی درحالی اتخاذ شده است که این کشور در هفته‌های اخیر روزانه بیش از ۲۵هزار ابتلا به ویروس کرونا را که اغلب آن‌ها خفیف هستند گزارش کرده است.

کشورهای نزدیک و همسایه مالزی از جمله سنگاپور، تایلند و فیلیپین نیز در تصمیمات مشابهی مقررات ورود به کشور را با هدف جذب گردشگران تسهیل کرده‌اند.

بر اساس تصمیم جدید مالزی، مسافران واکسینه‌شده ملزم به سپری کردن دوران قرنطینه نیستند و فقط باید نتیجه منفی آزمایش کرونا را ارائه دهند، این درحالی است که پیش از این فقط مسافرانی که از سنگاپور سفر می‌کردند از سپری کردن دوران قرنطینه معاف بودند.

مالزی تاکنون بیش از ۳.۶ میلیون مورد ابتلا به کرونا و بیش از ۳۳هزار مورد مرگ بر اثر ابتلا به این ویروس را گزارش کرده است.

حدود ۸۰ درصد از جمعیت ۳۲ میلیونی مالزی به طور کامل واکسینه شده‌اند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023