گردشگری و سفر

باید خاطره‌ای خوب برای مسافرین نوروزی ایجاد کنیم

مجله خبری آبادی 118/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با بیان اینکه همگی وظیفه داریم نوروز امسال کرمانشاه را خوب و زیبا معرفی کنیم، گفت: اقدامات و برنامه های مربوط به ارائه خدمات به مسافرین نوروزی باید طوری طراحی شود که منجر به ایجاد خاطره ای خوب برای مسافرین نوروزی شود.

بهمن امیری مقدم در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی 1401 اظهار کرد: در آستانه نوروز هم­ افزایی و همکاری موثر و مطلوب همه دستگاه های اجرایی عضو ستاد برای ارائه خدمات مطلوب در ایام نوروز بر اساس شرح وظایف مشخص لازم و ضروری است و باید زمینه نشاط و آرامش مردم را در این ایام فراهم کنیم.

وی افزود: اصحاب رسانه و فعالان عرصه اطلاع رسانی امسال نقش مهمی بر عهده دارند و انتظار داریم با تولید محتوای مناسب و استفاده کارآمد از ظرفیت فضای مجازی نسبت به معرفی کرمانشاه زیبا و دارای ظرفیت های متنوع و قابلیت های ویژه اقدام کنند و بی شک صدا و سیما باید فعالانه در کنار رسانه ها وارد میدان شود.

امیری مقدم سفرهای نوروزی را بهترین فرصت برای معرفی زیبایی ها و مزیت های کرمانشاه برشمرد و گفت: در این ایام می توان پیشینه فرهنگی و تاریخی،  جاذبه های گردشگری، آداب و رسوم محلی و بی بدیل و حتی ظرفیت های سرمایه گذاری در استان را معرفی کرد و امیدواریم کرمانشاه در حد شأن و جایگاه خود معرفی شود، نه صرفاً با برنامه هایی که خالی از محتوای مناسب است.

استاندار کرمانشاه گفت: توجه به اجرای برنامه های راهبردی خلاقانه و نوآورانه که بتواند این زیبایی ها را برای گردشگران برجسته ترکند بسیار مهم و الزامی است و دستگاه های اجرایی نیز باید از ظرفیت شبکه های اطلاع رسانی و پایگاه های خبری خود برای انتشار پیام های نوروزی استفاده کنند.

وی ادامه داد: اجرای برنامه های نوروزی باید مبتنی بر فرهنگ مردم این دیار و ارزش های والای اخلاقی و اسلامی باشد و از ابزارهای نوین اطلاع رسانی در ستاد برای معرفی زیبایی های استان و ارائه خدمات بهتر به مسافرین و گردشگران نوروزی استفاده شود تا بتوانیم جاذبه های گردشگری و تاریخی را بیشتر معرفی کنیم.

مقام عالی استان با توجه به زمان کم باقیمانده به پایان سال، خطاب به فرمانداران و شهرداران گفت: باید با تلاش و اهتمام ویژه برنامه های مربوط به زیباسازی شهرها را دنبال کرد و همه شهرستانها برای ارائه خدمات به مسافرین باید آمادگی لازم را داشته باشند.

استاندار کرمانشاه وظایف کمیته های ستاد سفر استان را بسیار مهم عنوان کرد و بیان داشت: این کمیته ها موظف هستند با تلاش شبانه روزی تمام خدمات مورد نیاز برای مسافرین نوروزی را مهیا کنند و با همفکری و همکاری در همه برنامه های مربوط به سفر، حضور فعالانه و موثری داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: ضرورت دارد برنامه های معرفی استان کرمانشاه طوری طراحی شوند که برای مسافرین جذاب و همچنین تبیین کننده شرایط مناسب و جذابیت های ویژه استان در بحث گردشگری باشد.

وی از همه دستگاه های استان خواست که برای تعطیلات نوروزی و ارائه خدمات به مسافرین آمادگی کامل داشته باشند و از اصناف نیز خواست که در این ایام با راه اندازی گشت های ویژه در بازار حضور فعالانه داشته و مانع از هرگونه افزایش بی رویه قیمت ها در استان شوند.

امیری مقدم با اشاره به شرایط آب و هوایی و امکان بارندگی در تعطیلات نوروزی تاکید کرد: دستگاه های ذیربط باید تلاش کنند که با توجه به شرایط آب و هوایی، اسکان مناسبی برای مسافرین نوروزی فراهم کنند. همچنین میراث فرهنگی و اماکن نیز بر نحوة ارائه کیفیت خدمات در هتل ها و نحوة پاسخگویی کارکنان هتل ها با مسافرین نوروزی، نظارت کافی و جدی داشته باشند.

وی از عوامل ذیربط در استان خواست که حداقل مهیا ساختن یک پارک در شهرها و یک مدرسه را برای اسکان مسافرین نوروزی پیش بینی کنند.

استاندار کرمانشاه با توجه به وظایف دانشگاه علوم پزشکی برای ارائه خدمات درمانی و پزشکی در ایام تعطیلات نوروزی تصریح کرد: ضرورت دارد که در این ایام بر چگونگی ارائه خدمات درمانی و پزشکی از سوی عوامل ذیربط نظارت دقیق صورت گیرد و تجهیزات و امکانات درمانی و دارویی بیمارستان ها باید مجهز باشد.

وی از اداره کل پایانه نیز خواست که نظارت کافی بر نماز خانه ها در جاده ها و همچنین پایانه ها داشته باشد و کل موضوعات مربوط به پایانه اعم از پذیرایی، فروش بلیط، پاکیزگی و نظافت اتوبوس ها با نظارت خوبی پیگیری شود.

مقام عالی استان گفت: شهرداری ها علاوه بر زیباسازی شهرها وظیفه دارند که اگر سیستم روشنایی در محله ای دچار مشکل شده، حتماً از شرکت برق بخواهند که نسبت به رفع مشکل اقدام کند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: ضرورت دارد که پلیس راه استان هماهنگی لازم را جهت راه اندازی گشت های ویژه برای بیمه خودروها در استان انجام دهد تا اگر خدای نکرده برای مسافری اتفاقی رخ داد در کمترین زمان ممکن به رفع مشکل اقدام شود و مسافرین زیاد معطل نشوند.

وی در پایان با بیان اینکه همگی وظیفه داریم کرمانشاه را خوب و زیبا معرفی کنیم، گفت: کارها، اقدامات و برنامه های مربوط به ارائه خدمات به مسافرین نوروزی باید طوری طراحی شوند که منجر به ایجاد خاطره خوب برای مسافرین شود و این مهم با تلاش و جدیت تمام دستگاه های عضو این ستاد امکان پذیر خواهد بود.

جبار گوهری سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه نیز در این جلسه، اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود و آزاد بودن سفر، پیش بینی می‌شود با حضور گسترده گردشگران نوروزی در استان مواجه شویم. 

وی با اشاره به صدور احکام کمیته‌های اجرایی و ابلاغ روسای ستادهای شهرستان افزود: در 20 روز گذشته جلسات ستاد خدمات سفر در همه شهرستان‌های استان برگزار شده و با ابلاغ شرح وظایف دستگاه‌ها، تمهیدات لازم در دستور کار قرار گرفته است. 

گوهری گفت: تیم‌های نظارتی در سطح استان کار بازدید از تاسیسات گردشگری را با جدیت و به صورت ویژه شروع کرده‌اند و مرحله اول بازدیدها در چند روز آینده تکمیل می‌شود. 

وی  ادامه داد: سامان‌دهی مبادی ورودی و خروجی شهرها، نصب تابلوها و بیلبوردهای بین شهری وشهری توسط شهرداری و اداره راهداری، برپایی نوروزگاه‌ها در فضای باز، اجرای مانور ستاد خدمات سفر و برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌ستی در کنار آثار تاریخی و در فضای باز از جمله اقداماتی است که در دستور کار ستاد خدمات سفر استان قرار دارد. 

دبیر اجرایی ستاد خدمات‌سفر استان کرمانشاه گفت: خوشبختانه آمادگی مناسبی در سطح استان در میان دستگاه‌های اجرایی وجود دارد که با برپایی مانور ستاد خدمات سفر در ۲۳ اسفندماه این آمادگی به نمایش گذاشته می‌شود. 

گوهری همچنین از برگزاری برنامه اجرای آیین‌های نوروزی در استان در ۲۵ اسفندماه خبر داد و گفت: این برنامه نیز با همکاری سازمان یونسکو در کرمانشاه با حضور عموم مردم برگزار می‌شود. 

در این جلسه کمیته خدمات بانکی نیز با پیشنهاد استاندار کرمانشاه تشکیل شد تا با گشت های روزانه وضعیت خدمات دهی دستگاه های ATM را بررسی کنند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023