جامعه شهری

با تصویب لایحه متمم بودجه ۱۴۰۲ شهرداری تهران به ۱۰۴ همت رسید

اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با اضافه کردن ۳ همت دیگر به لایحه متمم بودجه شهرداری تهران و تصویب آن، رقم ۱۰۴ همت را برای بودجه شهرداری تهران در سال جاری تعیین کردند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و دهمین جلسه علنی این شورا بررسی متمم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تهران را در دستور کار داشتند که در همین راستا میثم مظفر رئیس کمیته بودجه شورا گفت: در تملک دارایی های سرمایه ای که دغدغه شوراست شهرداری باید اقدامات زیرساختی انجام دهد و ۲۱.۵ همت از ۳۱ همت فقط برای تملک دارایی و سه همت برای تملک اراضی در محلات با کاربری های مختلف هزینه شده است و ۶.۶ همت هم برای بزرگراه یادگار امام(ره) و تقاطع های غیرهمسطح و ۲.۸ همت نیز برای اجرای آسفالت هزینه شده است.

وی افزود: برای افزایش ایمنی ۱.۳ همت و برای توسعه و تجهیز زیرساخت ها و فضاهای فرهنگی نزدیک نیز یک همت محقق شده است. سه همت نیز برای ترمیم حقوق کارکنان رسمی شهرداری پیش بینی شده است. همچنین در بخش درآمدها ۸۰ همت درآمد محقق شده و به نظر می رسد که ۱۰۱ همت که کمیسیون پیشنهاد داده، واقع بینانه است.

در ادامه مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز در خصوص تملک اراضی واقع در طرح ها گفت: سه همت برای این املاک گسترده در شهر تهران کافی نیست؛ مردم سالهاست رنج می برند و کاری نمی توانند انجام دهند و اگر بخواهند پروانه بگیرند تنها می توانند دو طبقه پروانه دریافت کنند و اگر این املاک تخریب هم شود، مردم پول آن را دریافت نمی کنند. باید مشکل مردم را در این زمینه حل کنیم.

تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا نیز با بیان اینکه پیشنهاد بنده این است که اصل متمم بودجه مورد بررسی قرار نگیرد، گفت: باید اجازه بدهیم شهرداری به تعهدات سال ۱۴۰۲ عمل کند و اگر عمل کرد تبصره ۲۰ را اجرایی کند.

وی ادامه داد: برخی پروژه ها جدید هستند و چون دو ماه تا پایان سال باقی مانده، می توان پروژه ها را به سال بعد موکول کرد. هرچند در برخی بخش ها همچون حقوق و دستمزد کارکنان، نظر ما این است که افزایش اعمال شود.

در ادامه محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز گفت: تمام تلاش ما این بود که مبانی مصوب حفظ شود. بودجه مصوب در جای خود باقی است و تنها مواردی که نیاز به بودجه داشت، در متمم مورد بررسی قرار گرفت. ما اجازه ندادیم شهرداری در بودجه مصوب تغییری اعمال کند.

وی افزود: برای هفت همت بودجه حقوق و دستمزد تنها می توان از بخش تملک دارایی و سرمایه ای کاهش داد. امروز بر اساس گزارش رسمی، درآمد شهرداری تا ۳۰ دی ماه به ۶۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.در تبدیل وضعیت ایثارگران، اعداد و ارقام تغییر یافته و شهرداری تهران اعداد را ارائه داده است. در تمام بررسی ها اولویت بر کارهای انجام شده بود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با بیان اینکه در منطقه ۹، ۱۰ و ۲۰ املاکی برای تملک در این دو ماه پیش بینی شده، تأکید کرد: آن اقداماتی که پیش بینی می شد که تا پایان سال قابلیت اجرا دارند، در متمم لحاظ شده است. ۱۰۱ همت حداقل بودجه ای است که شهرداری به آن خواهد رسید.

در ادامه پرویز سروری نایب رئیس شورا نیز با بیان اینکه باعث افتخار است که در ابتدای بهمن می گوییم بودجه چهار همت بیش از بودجه مصوب محقق شده است، افزود: تحقق ۸۰ همت بودجه نشان می دهد که در شهر اقدامات زیادی صورت گرفته و پروژه های عمرانی اجرا شده و اگر بتوانیم بودجه‌ای برای پرداخت به پیمانکاران در نظر بگیریم با شوق و رغبت بیشتری در شهر کار خواهند کرد. در این افزایش بودجه در متمم، زمینه سازندگی در شهر را فراهم می کنیم و از این مسیر باید بتوانیم بدهی پیمانکاران را پرداخت کنیم. ما می توانیم بودجه ۱۰۷ همتی شهرداری را بپذیریم و بخشی را برای اجرای طرح ها اختصاص دهیم.

وی ادامه داد: این خبر بسیار خوبی است که باید تنها سه همت برای آسفالت پرداخت کنیم و این نشان می دهد که در شهر اقداماتی صورت گرفته است و حالا باید بدهی ها پرداخت شود.

در ادامه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در قالب پیشنهادی با اشاره به دو هزار میلیارد تومان برای املاک و یک هزار میلیارد تومان برای تسویه بدهی پیمانکاران جهت اضافه شدن به مبلغ متمم پیشنهادی شورا به میزان ۱۰۱ همت، گفت: پیشنهاد ما این است که در مجموع ۱۰۴ همت متمم بودجه به تصویب برسد.

پس از پیشنهاد چمران؛ سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا نیز با اشاره به یکی از تبصره های متمم مبنی بر اختصاص اعتبار برای برقی سازی موتورسیکلت های شهرداری گفت: با وجود شرکت «خودرو سرویس شهر» لزومی ندارد هیچ خرید جدیدی صورت بگیرد.

وی در واکنش به پیشنهاد اضافه شدن بودجه نوسازی خودروهای فرسوده به برقی سازی موتورها در این تبصره در راستای کاهش آلودگی هوا افزود: شهرداری چند سال پیش سه تا چهار هزار خودرو خریداری کرده بود و لزومی ندارد که مجدداً خودرو بخریم. با خریدن خودرو برای شهرداری نمی توانیم مشکل آلودگی هوا را از بین ببریم.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، پس از بحث و بررسی، اعضای شورای شهر تهران نهایتا با تصویب لایحه متمم بودجه و اضافه شدن ۳هزار میلیارد به لایحه متمم با پیشنهاد چمران، ریاست شورای شهر تهران موافقت کرده و بودجه سال جاری شهرداری تهران به ۱۰۴ همت رسید.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023