جامعه شهری

با تمام توان برای حل مشکلات مردم قم تلاش می‌کنیم

مجله خبری آبادی 118/قم استاندار قم بیان کرد: طرح نیمه تمام مونوریل به نحوی در قم بلا تکلیف مانده است که در نظر مردم به عنوان نمادی از ناکارآمدی دولت ها مبدل شده است.

سیدمحمد آقامیری امروز ۹ آذرماه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم که با حضور دکتر داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، در تالار کرامت استانداری برگزار شد، گفت: مونوریل، فرودگاه و مترو، فاضلاب، طرح ملی مسکن، جزء مهمترین طرح‌های استان قم به شمار می روند.

وی افزود: فرودگاه قم با وجود نیازمندی به بودجه و هماهنگی های بسیار، از جمله طرح‌هایی است که قطعا به دنبال حل قطعی همه مشکلات و راه اندازی آن هستیم.

آقامیری با اشاره به طرح مونوریل در قم اظهارکرد: این طرح یکی از مهمترین مطالبات مردمی و مراجع و علما است که بارها این موضوع را در جلسات به ما گوشزد می کنند تا هر چه زودتر این پروژه تعیین تکلیف شود.

استاندار قم بیان کرد: این طرح نیمه تمام به نحوی در قم بلا تکلیف مانده است که در نظر مردم به عنوان نمادی از ناکارآمدی دولت ها مبدل شده است.

وی گفت: آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور محترم در سفر استانی خود به قم قول دادند که در خصوص پروژه‌های بزرگ مترو، مونوریل و فرودگاه قم تعیین تکلیف قطعی انجام شود.

آقامیری بیان کرد: مجوز موافقت اصولی را در خصوص فرودگاه قم اخذ کرده ایم و در حال آماده سازی مدارک برای کسب مجوز احداث و سپس مجوز بهره برداری از آن هستیم.

وی گفت: در خصوص مونوریل نیز باید گفت که این طرح را قطعا با بودجه‌های استانی نمی‌توان پیش برد، و امیدواریم با عنایت ویژه سازمان برنامه و بودجه در اموری که مورد تاکید رئیس جمهور محترم نیز خواهد بود بتوانیم گره های بزرگی را از شهر قم باز کنیم.

با تمام توان برای حل مشکلات مردم قم تلاش می‌کنیم

در ادامه این جلسه، داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه شورای راهبردی توسعه استان قم با اشاره به عزم جدی دولت برای حل مسائل قم بیان کرد: با تمام توان برای حل مشکلات مردم قم تلاش می‌کنیم و با تکیه به روحیه جهادی مدیران استان به خصوص شخص استاندار به دنبال حل مشکلات مردم و استان قم هستیم.

وی با اشاره به تامین اعتبارات طرح‌های بزرگ و کوچک قم گفت: در بخش مونوریل، مترو، حل مشکلات مرتبط به ریزگردها، فرودگاه قم، فاضلاب، توسعه زیرساخت‌های آموزشی و ورزشی و تامین اعتبارات مرتبط به مسکن اعتبارات خوبی به قم تخصیص می یابد و این روند تا حل این مشکلات این استان ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023