جامعه شهری

بحث آلودگی هوا دائمی شده است/ گازوئیل اتوبوس‌ها استاندارد است

رییس شورای شهر تهران گفت: شرکت پخش فرآورده های نفتی به شرکت واحد و به ما اعلام کرده که گازوئیل مورد استفاده اتوبوس‌ها استاندارد است و در هر شرایط بنزین و گازوئیل آلودگی ایجاد می‌کنند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مهدی چمران در حاشیه یکصد و نود و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: دعوتی از رئیس سازمان بهزیستی کشور برای حضور در شورا به مناسبت روز معلولین داشتیم که امروز می آیند و پس از آن ارائه گزارش محله‌گردی و بررسی پاسخ فرمانداری به طرح منع تبلیغات نمایشگاه بین‌المللی از دستورات جلسه امروز است.

وی درباره اینکه نباید امروز فروش طرح ترافیک انجام می‌شد، اظهار کرد: بحث آلودگی هوا دائمی شده است؛ هفته گذشته تذکری در خصوص مازوت‌سوزی در شورا مطرح شد که رسماً تکذیب کردند.

نیروگاه‌هایی که از مازوت استفاده می‌کنند، پلمب شده‌اند

در هر شرایط بنزین و گازوئیل آلودگی ایجاد می‌کنند

چمران با تأکید بر اینکه نیروگاه‌هایی که از مازوت استفاده می‌کنند، پلمب شده اند، گفت: شرکت پخش فرآورده های نفتی به شرکت واحد و به ما اعلام کرده که گازوئیل مورد استفاده اتوبوس‌ها استاندارد است و گوگرد بنزین هم حذف شده و مشکلی ندارد؛ در هر شرایط بنزین و گازوئیل آلودگی ایجاد می‌کنند و تا وقتی این تعداد خودرو در شهر باشد و مردم با وسایل شخصی خود تردد کنند، همین وضع ادامه خواهد داشت.

تعطیلی مدارس و اجرای طرح زوج و فرد تاثیر موقتی دارد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: تعطیلی مدارس و اجرای طرح زوج و فرد، شاید تاثیر موقتی داشته باشد اما در طولانی مدت اثرگذار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه با توصیه وزارت صمت مقرر شد هر ۲۰۰۰ اتوبوس وارداتی با وجود هزینه دو برابری نسبت به اتوبوس‌های گازسوز، برقی باشند، تاکید کرد: با این اقدامات می‌توان امیدوار بود تا از آلودگی کاسته شود؛ البته اگر مردم نیز همراهی کنند و از خودروهای شخصی استفاده نکنند.

دست شهرداری باز است که در توسعه حمل و نقل عمومی اقدام کند

چمران افزود: قرار بود در موتورخانه‌ها اقداماتی انجام شود که صورت نگرفت؛ شورا باید بودجه تصویب می‌کرد که یک سوم بودجه را به حمل و نقل اختصاص داد و این اقدامی بی نظیر در تاریخ بلدیه بود. دست شهرداری نیز باز است که در توسعه حمل و نقل عمومی اقدام کند.

وی با بیان اینکه اقدامات گسترده‌ای برای مناسب‌سازی صورت گرفته اما هنوز جای کار دارد، گفت: در برخی موارد می‌بینیم که رمپ وجود ندارد و بالابرها نیز در ساختمان‌ها حذف می‌شوند و این ظلمی در حق معلولان است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023