اجتماعی

بخش خصوصی تمایلی برای سرمایه‌گذاری در حوزه پیشگیری از اعتیاد ندارد

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: باتوجه به ابعاد و پیچیدگی‌های پدیده اعتیاد، پیشگیری از اعتیاد نیز خالی از پیچیدگی نیست و باید به این مقوله اشراف کامل داشته باشیم و متناسب با چند وجهی بودن این پدیده راهکارهایی را طراحی و اجرا کنیم.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، محمد هادی عسگری در مراسم افتتاحیه کارزار رسانه‌ای ملی پیشگیری از اعتیاد با بیان اینکه اتفاقات خوبی در قالب تفاهم نامه‌های مشترک میان ستاد و دستگاه‌های مختلف رقم خورده و اقداماتی انجام شده است، افزود: در موضوع اعتیاد و آسیبهای اجتماعی، به دلیل ماهیت امر از یک دستگاه به تنهایی بر نمی آید که بتواند بر معضل اعتیاد غلبه کند و نیاز است هم افزایی و همکاری و مشارکت موثر شکل گیرد.

وی ادامه داد: به نظر نیازمند یک آیین کار و میثاق مشترک هستیم که با توجه به اقدامات ارزشمندی که تاکنون انجام شده افق پیش رو را طراحی کنیم و در سال آینده به دنبال این هستیم که جایگاه کمیته فرهنگی و پیشگیری به جایگاه در خور و شایسته‌ای برسد تا سیاستگذاری کلان پیشگیری از اعتیاد و آسیبهای اجتماعی را در حوزه‌های مختلف به دنبال داشته باشد.

عسگری با تاکید بر اینکه پیشگیری امری دیربازده است گفت: نمی‌توان با شاخصهای کمی سریع نتیجه گرفت و نیازمند تمرین و ممارست و صرف هزینه است.

مدیرکل فرهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین گفت: خیلی بخش خصوصی و غیردولتی تمایلی برای سرمایه گذاری در حوزه پیشگیری از اعتیاد ندارد که با تدابیر دبیرکل ستاد شاهد شکل‌گیری شبکه خیرین یاریگران زندگی هستیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023