جامعه شهری

بررسی اعتراض فرمانداری به ممنوعیت اجرای تبلیغ برای نمایشگاه تهران در شورای شهر

اعضای شورای شهر تهران نامه فرماندار تهران در خصوص اعتراض هیات تطبیق به مصـوبه « ممنوعیت اجرای تبلیغ برای نمایشگاه بین المللی تهران» را رد کردند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز خود بررسی نامه فـرماندار تهران در خصوص اعتراض هـیات تطبیق به مصـوبه  ممنوعیت اجرای تبلیغ برای نمایشگاه بین المللی تهران را روی میز بررسی قرار دادند و مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در این زمینه گفت: با چند مشاور حقوقی صحت کردم و دیدم ماده ۲۰ قانون ۵۵ شهرداری ها کاملا بر این موضوع تأکید دارد و حتی درد نامه‌ای خطاب به دوستانمان نوشتم که مهم نیست برای ما که شما این مسئله را تأیید کنید یا نکنید و می دانیم تائید نمی کنید یا دلتان برای مردم نمی سوزه یا دلتان نمی‌خواهد کاری انجام دهید و یا زورتان نمی رسد؛ چراکه مردم در ترافیک نمایشگاه شرایط اولیه زیست را ندارند.

وی با بیان اینکه در ماده ۲۰ قانون ۵۵  شهرداری ها آمده است که شهرداری می بایست جلوگیری از ایجاد و تاسیس مراکزی که موجب بروز مزاحمت به هر نحوی برای ساکنان می شود را مورد تأکید قرار دهد، اظهار کرد: در این قانون آمده که کلیه اماکن، یعنی هر مکانی که ایجاد مزاحمت می کند. حالا می‌خواهد نانوایی، صافکاری و یا نمایشگاه باشد و این قانون کلیه اماکن را آورده است و تمام مکان‌ها را شامل می شود.

چمران با بیان اینکه در این توضیح مشخص می شود که آن نمایشگاه واقعا مزاحم است و ایحاد ناراحتی برای مردم می کند و این روشن است، افزود: باید از راه های دیگری برای انتقال نمایشگاه های پرمخاطب استفاده کنیم؛ البته ما نگفتیم جابجایی بلکه نمایشگاه های تخصصی و کم مخاطب آنجا باشد و ما حرفی نداریم و نگفتیم حتما حتما تعطیل و یا جابجا شود؛ اما نمایشگاه های پرمخاطب که ایجاد مزاحمت می کند منتقل شود و در سال ۸۲ این مسئله را تفاهم کردیم و شهرداری میلیاردها تومان هزینه کرده و حالا این نمایشگاه  با همه مشکلاتش باز هم مانده است.

وی گفت: این مسئله جای تأمل برای بی فکری عده ای دارد و بهرحال با توجه به این توضیحات نامه را برای فرمانداری ارسال می‌کنم و از شما اعضای شورا می‌خواهم رأی بدهید تا همین امروز نامه تا آخر وقت اداری به فرمانداری تهران ارسال شود و البته می‌دانم که قطعا نمی پذیرند و موضوع  به هیات حل اختلاف می رود و در هیات حل اختلاف هم وقتی ما هستیم، هیچ کس سوال و حرفی ندارد و بعد از ما رأیشان به قول مشهدی ها چپکی می شود.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، اعضای شورای شهر تهران نامه فـرماندار تهران در خصوص اعتراض هـیات تطبیق به مصـوبه « ممنوعیت اجرای تبلیغ برای نمایشگاه بین المللی تهران»  را رد کردند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023