اجتماعی

بررسی موضوع «عفاف و حجاب» در مجموعه خدمت رسان شهرداری تهران در جلسه هم اندیشی

رییس شورای شهر تهران از بررسی موضوع «عفاف و حجاب» در مجموعه خدمت رسان شهرداری بویژه مترو در جلسه هم اندیشی امروز شورای شهر تهران خبر داد.

به گزراش مجله خبری آبادی 118، مهدی چمران در پایان یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز شورا با صحبت‌های علیرضا زالی رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی آغاز و در ادامه نیز برخی از اعضا تذکراتی را مطرح کردند. همچنین دو طرح نیز در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

وی افزود: دو طرح اشاره شده شامل دو موضوع مختلف از جمله کاهش قیمت بلیط مترو و همچنین بافت فرسوده بود.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: اعضای شورای شهر تهران در اواخر سال گذشته قیمت بلیط مترو را برای سال ۱۴۰۲ افزایش دادند و ما اجازه داشتیم تا حدود ۴۷ درصد و بر اساس نرخ تورم، قیمت بلیط را افزایش بدهیم؛ اما از همان ابتدا تأکید کردیم که این کار را نخواهیم کرد و در نهایت قیمت بلیط مترو در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱، ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد.

چمران ادامه داد: در سال جاری نیز برخی از دوستان پیشنهاد داشتند با توجه به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان کاهش تورم و افزایش تولید، ما نیز در این زمینه اقداماتی را انجام بدهیم که در نهایت شورای شهر تهران طرح یک فوریتی را در خصوص ملزم شدن شهرداری تهران برای ارائه لایحه در این زمینه به تصویب رساند و قرار شد تا شهرداری تهران برنامه‌ها و اقدامات خود را در این زمینه اعلام کند که همچنان ما منتظر هستیم و امیدواریم به زودی این لایحه به شورای شهر تهران ارسال شود.

وی افزود: علاوه بر این مسئله، اعضای شورای شهر تهران، کاهش قیمت بلیط مترو را پیشنهاد دادند که کاهش ۱۰ درصدی قیمت بلیط مترو نسبت به قیمت قبلی را ارائه کردند که در نهایت این طرح به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که کاهش قیمت بلیط از چه زمانی در مترو عملیاتی خواهد شد؟ گفت: پیش‌بینی می‌شود که حداکثر ظرف ده روز و پس از ارسال این مصوبه به فرمانداری فرآیند اجرایی آن توسط شرکت مترو انجام شود. البته باید به این موضوع نیز اشاره شود که سازمان فاوا نیز باید در این زمینه همکاری لازم را با شرکت مترو جهت تنظیم قیمت بلیط به نرخ جدید داشته باشد.

چمران ادامه داد: البته اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز پیشنهاد دادند که در نقاط جنوبی شهر تخفیف بیشتری در خصوص قیمت بلیط مترو داشته باشیم که این نگرانی وجود داشت که شرکت مترو نتواند تنظیم لازم را برای این مسئله در نظر بگیرد و قرار شد اگر این کار را شرکت مترو انجام بدهد ما نیز این بند را عملیاتی کنیم.

وی تاکید کرد: در جلسه امروز یک فوریت طرحی درخصوص بافت فرسوده نیز در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت به طوریکه در سال ۱۳۸۴ طرحی در این خصوص به تصویب رسیده بود که در آن زمان عوارض ساخت و ساز در بافت فرسوده به صفر رسیده بود اما در ادامه این عوارض به ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده بود و در دیدارهایی که اعضای شورای شهر تهران با شهروندان تهرانی داشتند نسبت به این موضوع گلایه داشتند و در نهایت پیشنهاد شد که عوارض ساخت‌وساز در بافت فرسوده از خیابان انقلاب و خیابان آزادی به پایین به صفر برسد.

رئیس شورای شهر تهران افزود: البته این موضوع نیازمند این است که معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران اقدامات لازم را انجام بدهد و به همین جهت یک فوریت این طرح به تصویب رسید تا این معاونت فرصت بیشتری را برای بررسی داشته باشد.

چمران در ادامه در واکنش به نامه سازمان بازرسی کشور و توقف احداث برج ۳۰ طبقه در شمال تهران گفت: در این زمینه نیز ایراداتی از سوی سازمان بازرسی گرفته شده بود که معاونت شهرسازی و معماری پاسخ‌های خود را در این زمینه داده است.

وی افزود: وزارت میراث، فرهنگ و گردشگری از احداث این هتل و سایر هتل ها در شهر تهران نیز دفاع می‌کند البته تمامی ساخت و سازها باید بر اساس قوانین و مقررات انجام بگیرد.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص جلسه‌ هم‌اندیشی امروز اعضای شورای شهر تهران هم گفت: این جلسه صبح امروز و قبل از آغاز جلسه صحن علنی آغاز شد و به موضوع عفاف و حجاب در مجموعه خدمت رسان شهرداری بویژه مترو پرداخته شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023