جامعه شهری

برقی‌سازی ۷۰ درصد حمل‌ و نقل عمومی تهران/ ورود تاکسی‌های برقی به ناوگان تاکسیرانی

شهردار تهران در مراسم رونمایی از اولین خودروی تمام برقی و تحویل ۸۸ دستگاه از آن به ناوگان تاکسیرانی کشور، ضمن ابراز خرسندی از برقی سازی خودروها که نقش مهمی در افزایش کیفیت حمل‌ونقل و تحول ارائه خدمات به مردم در بستر زیست‌بوم خواهد داشت، حضور خودروهای برقی را گامی مهم در راستای جدا شدن از آلودگی هوا دانست.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، ظهر امروز (یکشنبه) گروه صنعتی مدیران خودرو مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون صنایع حمل‌ونقل این وزارتخانه، رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، شهردار تهران و سایر مسئولان مراسم رونمایی از نخستین خودروی تمام برقی تولید داخل با پلاک ملی را برگزار کرد.

علیرضا زاکانی- شهردار تهران- در این مراسم- اظهار کرد: خوشبختانه در رونمایی از اولین خودروی تمام برقی که قرار است به ناوگان تاکسیرانی تحویل شود، دور هم جمع شده‌ایم تا آغاز یک مسیر را باهم جشن بگیریم. با اهتمام اساسی و جدی که وزیر صنعت، معدن و تجارت بر این داشتند، این امر از پیچیده‌ترین استان کشور، تهران آغاز شد و خوشحالیم که شاهد تحقق این امر هستیم.

وی افزود: در حال حاضر که هوای تهران طی روزهای گذشته در وضعیت نامناسب قرار گرفت و وارونگی را تجربه‌ کردیم. حضور خودروهای برقی آن هم در ناوگان تاکسیرانی اتفاقی میمون و مبارک است و نویدبخش جدا شدن و دوری از شرایطی است که سلامت و جان مردم را به خطر انداخته است. برای کلان‌شهرهایی همچون تهران بسیار مهم است که در مسیر پاک شدن و سازگاری زیست انسان، گام برداشته شود.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: تزریق خودروهای برقی به ناوگان حمل‌ونقل کشور، در گام دوم ناظر بر تکمیل ظرفیت و افزایش کیفیت حمل‌ونقل عمومی است. در حال حاضر ۳۴ درصد خدمات از حمل‌ونقل عمومی و ۶۶ درصد از خودروهای شخصی و تاکسی است، لذا به‌تبع حضور خودروهای برقی در ناوگان حمل‌ونقل کشور (و به ویژه ناوگان تاکسیرانی) نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا و کمک جامعه است. در این راستا نسبت به تامین ۷۰ درصد حمل‌ونقل عمومی با خودروهای برقی، هدف‌گذاری شده است.

زاکانی ضمن ابراز خرسندی از اینکه اولین بخش تاکسی‌ها برقی به حمل‌ونقل عمومی اختصاص پیدا کرده است، گفت: تلاش وزیر صمت و اهتمام ایشان، مسیر را هموارتر می‌کند تا ۱۰ هزار تاکسی، خودرو، اتوبوس و موتور برقی داشته باشیم و در توسعه برقی سازی صنعت حمل‌ونقل گام برداریم. این مهم برای مهم بسیار خوب و پر پیام است.

شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: تمرکز بر خودروهای برقی در سومین گام ناظر بر حوزه عبور از سوخت‌های فسیلی است و حرکت در راستای هوشمندسازی شهر تهران است که به دنبال آن می‌توان شهری منظم‌تر، دقیق‌تر، پاک‌تر را مشاهده کرد؛ برآن هستیم که با دست در دست هم دادن، بتوانیم خدمات شایسته مردم کشور، به آن‌ها ارائه دهیم. 

زاکانی: ایجاد ۷۰ درصد حمل‌ و نقلِ برقی، هدف‌گذاری شده است

گفتنی است که در پایان این مراسم میان شرکت مدیران‌خودرو، سازمان تاکسیرانی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و شهردری تهران، تفاهم‌نامه‌ی همکاری امضاء شد.

همچنین ضمن رونمایی از اولین خودروی تمام برقی تولید داخل باپلاک ملی، ۸۸ دستگاه آریزو ۵ ev به ناوگان تاکسیرانی کشور تحویل شد؛ این اولین سری تحویل خودروهای برقی این شرکت به تاکسیرانی کشور بوده و تداوم خواهد داشت.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023