جامعه شهری

برقی سازی ناوگان حمل و نقل، راهکار زاکانی برای آلودگی هوای تهران

شهردار تهران درباره آلودگی هوای تهران گفت: اهتمام ما بر این است که پرونده آلودگی هوا و مشکلات ناشی از آن با ساماندهی و برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی به اتمام برسد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، علیرضا زاکانی در حاشیه آیین رونمایی از دومین دوره طرح «من شهردارم» در جمع خبرنگاران در خصوص آلودگی هوای تهران  با بیان اینکه ما ۲۷ ماه در شهرداری مشغول به کار هستیم و آلودگی از ده‌ها سال قبل ایجاد شده است، افزود: امروز در مسیر برقی‌سازی قرار گرفتیم و امیدواریم مردم در سالهای بعد شاهد چنین شرایطی نباشند.

وی تأکید کرد: ما به شدت به دنبال برقی‌سازی ناوگان در بخش اتوبوس، مینی‌بوس، ون، تاکسی و موتورسیکلت هستیم و واگن‌های مترو نیز افزایش می‌یابد. امسال اقدامات ما آغاز شده و در سال بعد به اوج می‌رسد.

زاکانی با تأکید بر اینکه پروژه‌های کلان نیز در شهر وجود دارد، گفت: بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان طرح در شهر اجرا می‌شود و از این میزان، هشت هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به پروژه‌های اولین دوره از طرح «من شهردارم» اختصاص یافته است؛ اعتبار طرح‌های دوره دوم نیز پس از سه هفته مشخص خواهد شد.

به گفته شهردار تهران، در ایده اول طرح «من شهردارم» بالغ بر ۲ هزار و ۸۰ پروژه کارشناسی شده به رأی گذاشته شد. مردم از این تعداد پروژه، یک هزار و ۴۶۲ طرح را انتخاب کردند که به میزان ۶۳ درصد به پایان رسیده است؛ ما در حال حاضر جلوتر از برنامه هستیم و تا پایان سال، طرح به اتمام خواهد رسید و پشتیبانان و مردم از اجرای طرح‌ها مطلع خواهند شد.

وی افزود: برای انتخاب طرح‌ها، کارشناسی‌ صورت گرفت و مردم اولویت‌ها را انتخاب کردند. در دومین دوره طرح «من شهردارم» نزدیک به هزار و ۴۰۳ پروژه پیش‌بینی شده است. از یک ماه پیش ایده‌های مردم جمع‌آوری شد و ۶ هزار و ۵۰۰ ایده به دست ما رسید. پس از کارشناسی صورت گرفته، سه هزار و ۶۷۹ پروژه با پیش‌بینی هشت هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار به اقتضای نیاز محلات، انتخاب شد و مردم باید از بین این پروژه‌ها، اولویت‌ها را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: در سه هفته پیش رو مردم می‌توانند ایده‌های جدید را نیز ارائه دهند و این ایده‌ها پس از کارشناسی به پروژه‌های در معرض انتخاب اضافه شود. برای انتخاب پروژه‌های اولویت‌دار، کارشناسی‌ها صورت بگیرد تا از هزینه‌ها خودداری شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023