جامعه شهری

برگزاری اولین رویداد مردمی اشتغال در مازندران

مجله خبری آبادی 118/مازندران مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران از برگزاری اولین رویداد مردمی اشتغال در استان به صورت مشترک برای شهرستان های بابل و بابلسر در آذر ماه خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، علی باقری امروز در جلسه ستاد هماهنگی رویداد مردمی اشتغال طی سخنانی اظهار کرد: با محوریت تأمین نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان در شهرستان های استان و همچنین پاسخ به نیاز کارجویان رویداد مردمی اشتغال در شهرستان های استان برگزار خواهد شد.

وی ادامه‌ داد: اولین رویداد به صورت مشترک بین شهرستان های بابل و بابلسر به میزبانی بابل در ماه جاری برگزار خواهد شد.

وی افزود: تحقق سیاست ها و برنامه های کلان کشور در حوزه اشتغال و دستیابی به اهداف دولت در کاهش نرخ بیکاری نیازمند استفاده از همه ظرفیت‌ها موجود لست.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران اقدامات مهم دولت سیزدهم را برای تحرک بازار کار و بهبود مستمر فضای کسب و کار موثر دانست و افزود: کاهش بی سابقه نرخ بیکاری در دولت سیزدهم گواه این مهم است و در استان مازندران نیز بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان از ۷/۹ درصد در تابستان ۱۴۰۱ به ۶/۴ در تابستان ۱۴۰۲ رسیده است.

باقری با اشاره به افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در استان مازندران با روی کار آمدن دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: در همین راستا به نظر می رسد ضروریست اقدامات لازم جهت ارتباط مستقیم بین کارجویان و کارفرمایان فراهم شود.

وی تصریح کرد: راه اندازی سامانه جستجوی شغل توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گام بزرگی به سوی این مهم بود.

رئیس شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید اهداف برگزاری رویداد مردمی اشتغال بیان کرد: برقراری ارتباط بدون واسطه کارفرمایان و جویندگان کار، تأمین مستقیم نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان واحدهای تولیدی، راهنمایی و مشاوره شغلی با کارفرمایان و جویندگان کار، بکارگماری مستقیم جویندگان کار فاقد شغل و غیره از مهم‌ترین اهداف برگزاری این رویداد است.

وی افزود: در این رویداد مشارکت فعال اداره کل فنی و حرفه ای را با هدف نیازسنجی آموزشی و مهارتی خواهیم داشت.

باقری در پایان گفت: رویداد مردمی اشتغال به مرور در همه شهرستان های استان مازندران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023